Green Card 2020 ya da DV-2021 Sonuçları Açıklandı

Green Card 2020 Sonuclari

Green Card 2020 / DV-2021 sonuçları açıklandı

Bu sene bir sürü değişiklikler oldu ve hayatımızda ki bir çok şeyde aksamalara ve gecikmelere şahit olduk. Bunlardan bir tanesi de Green Card sonuçlarının açıklanacağı tarih. Açıkçası ben daha ileri bir tarihte yapmalarını bekliyordum ancak bugün yani 6 Haziran da sonuçları açıkladılar.

Dünyanın neresinde olursanız olun eğer Green Card başvurusunu kazandıysanız direk başvurularınızı bulunduğunuz ülkeden başlatabilirsiniz. İlle de Türkiye’de olmanız gerekmemektedir. Ancak, Türkiye’de olursanız maliyetleri daha az olacaktır. En büyük nedeni taktir edersiniz ki döviz. Göstereceğiniz adreste gerçekten ikamet ediyor olmalısınız. Çünkü dosyalarınızı belirttiğiniz adrese gönderecekler ve eğer dosyanız kaybolursa maalesef ikinci dosya talepleri süreleri çok çok geciktirmektedir.

Green Cardınızı aldıktan sonra Amerika’ya gelebilir ve geldiğiniz gibi çalışmaya başlayabilirsiniz. Çünkü Green Card aynı zamanda sizin çalışmanıza ve yasal olarak yaşamanıza izin veren bir kimliktir.

Green Cardınızı aldıktan sonra Canada gibi bir çok ülkeye vizesiz seyahat etmeye başlayabilirsiniz 🙂 Vize almanıza gerek yoktur. Bununla ilgili gerekli bilgileri ülkelerin vize koşulları ve şartları sayfalarında bulabilirsiniz.

2020 DV-2021 Green Card Sonuçlarımızı Nasıl Öğrenebiliriz?

Öncelikle “Confirmation Number” yani doğrulama numaranıza ihtiyacınız var, eğer numaranızı hatırlıyorsanız hemen bu linki ziyaret edin. Eğer numaranız var ve hatırlamıyorsanız yine bu link üzerinde “Forgot Confirmation Nubmer” a tıklayarak öğrenebilirsiniz. https://dvlottery.state.gov/ 

Dv2021 Green Card Sonuc

Dv-2021 Green Card Başvuru Sonucunu Öğrenme

Linki ziyaret ettiğinizde, direk “Check Status” butonuna ve hemen ardından “Continue” butonuna tıklayın. Akabinde yukarıda ki görselden ulaşabileceğiniz gibi bir ekran gelecektir.

Buradan sırasıyla:

Confirmation Number: Green card başvurunuzu yaptıktan sonra sistem tarafından size verilen numarayı giriniz.

Last/Family Name: Soyadınızı bu alana girebilirsiniz.

Year of Birth: Doğum yılınızı giriniz. Sadece yıl olarak girin.

Authentication: Doğrulama kodunuzu girip Submit tuşuna basın.

Açılan sayfada başlık yeşil olarak “Diversity Visa Lottery Form was selected for further processing” ekranı geldiyse “Tebrikler!” Green Cardı kazandığınız anlamına gelmektedir.

“You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year 2021 (October 1, 2020 to September 30, 2021). Selection does not guarantee that you will receive a visa because the number of applicants selected is greater than the number of visas available. Therefore, it is very important that you carefully follow instructions to increase your chances of possible visa issuance. The instructions are located on the Department of State website at http://dvselectee.state.gov. All DV applicants must use the online DS-260 Immigrant Visa and Alien Registration Application.”

Ancak, karşınıza aşağıda ki ekran gibi bir sonuç gelirse “HAS NOT BEEN SELECTED” maalesef kazanamadığınız anlamına gelmektedir.

Green Card Sonucu I8Dmyh

Eğer sonucunuzda has not been selected diyorsa yeniden başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurunun nasıl yapılacağını şu yazımda detaylı bir şekilde açıkladım. Başvurunuzu burada ki aşamaları takip ederek yapabilirsiniz.  Green Card Başvusu Nasıl Yapılır?

Başvurusunu Danışmanlık Firması Aracılığıyla Yaptıysanız Nasıl Öğrenirsiniz?

Başvurunuzu herhangi bir Green Card danışmanlık firması üzerinden yaptıysanız, onlar başvuru sonuçlarını öncelikle kontrol ediyorlar herkes için. Kazanan adaylara ulaşıp tekrar para istiyorlar. Confirmation Number’ınızı ancak o firmalara para ödeyerek alabilirsiniz. Green Card başvurusunu kazanmış olsanız bile Confirmation Number’ınızı bilmiyorsanız maalesef Green Card’ınızı alamazsınız. Buna hazırlıklı olun derim…

Green Card başvurularına dair son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsan e-posta bültenine kayıt olabilirsin. 

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle
Abonelik
Bildirim
guest

7 Yorumlar
Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Göster
İrfan Kalkar
İrfan Kalkar
3 yıl önce

Selamlar bende (Invalid Confirmation Number) hatası veriyor ki bu hatayı normalde vermesi imkansız. Çünkü ben bu Confirmation Number’ı bilgisayarıma kaydederken elimle yazmadım, kopyalayarak da almadım, direkt olarak yazdır seçeneği sayesinde PDF olarak bilgilerimi kaydettim + Ekran Görüntüsü de aldım. Yani Confirmation Number’ım kesinlikle hatalı değil. Bu durumda çekiliş sonuçlarının kontrolü henüz sisteme geçirilmediyse (6 Haziran’da geçecek ya) demek ki ben kontrol etmek için PDF’in içindeki gerekli bağlantı linkini tıkladığımda benim önüme önceki yılın Kontrol ekranı geliyor (bu yılın değil) dimi? Çünkü benim Confirmation Number’ım “2021” ile başlarken, “Hatalı Onay Numarası” girdiniz uyarısı verdiğinde nasıl bir Onay Numarası girmemiz gerektiğini gösteren yerde örnek olarak “2020” ile başlayan bir örnek Onay Numarası gözüküyor.

Yani bu durumda ben bir şeyleri yanlış yapmıyorum dimi ? Buradaki yazdığım şeyleri doğru tahmin ettim dimi ? Onay Numarası felan da kendiliğinden bozulacak yada sistemden kaybolacak da değil. Yani kısacası bu bahsettiğim sorun buradaki bahsettiğim nedenlerden oluşmaktadır dimi ? Yani aslında ortada bir sorun yok dimi ?

İrfan Kalkar
İrfan Kalkar
3 yıl önce
Cevapla  Faruk

Teşekkürler cevabınız için…
 
Amerika şu anda karışık, inşallah yeni bir erteleme olmaz. Ama bence olacak…

Kenan
Kenan
3 yıl önce

abi çok iyi bilgi, ne zamandır bununla ilgili bilgi arıyordum çok sağol iyi oldu bu bilgi 🙂 umarım 6 haziranda çıkar bize de mutlu oluruz

Ramazan
Ramazan
3 yıl önce
Cevapla  Faruk

Teşekkür ederim bilgilendirme için inşallah hayırlısıyla çıkar bizede