Dönüşüm Optimizasyonu (CRO)

Web sitemize gelen her bir trafiğin bize maliyeti vardır. CRO ile satışları/leadleri artırıp elde edinme maliyetlerini en minimum seviyeye çekebilirim. Bu sayede Dönüşüm Oranı dediğimiz Conversion Rate artışı gerçekleşir ve cironuz artar.

Dönüşüm Optimizasyonu hemen hemen herkesin -reklam yayınlamayan işletmelerin bile- ihtiyaç duyduğu bir çalışmadır.

Gerek organik trafikten, gerekse reklamlardan gelen her trafiğin satışa veya dönüşüme dönüşmesi için bir çok teknik ve temel çalışma yapılır. Burada kullanıcı hareketleri otomatik olarak kullanılan CRO araçları sayesinde analizlenir ve doğru Landing Page tasarımı ve içerik yerleştirilmesi ile optimizasyon sağlanır. 

Dönüşüm Oranı Artar

Ciro Artışı Sağlanır

Elde Edinme Maliyeti Düşer

Bu konuyu biraz daha açıp örnek verecek olursak; 5 farklı konseptte hazırlanan Landing Page olduğunu varsayalım bunlar sırasıyla A-B-C-D-E olsun. Her birinden gelen satış ve dönüşüm analizlemeleri 30 gün boyunca takip edilir. En başarılı olan sayfa final duruma geçildikten sonra yayınlanır ve herkese açık hale gelir. Bu da ilgili kampanyanın en çok satış getiren sayfaya yönlendirilmesi anlamına gelir.

Effective Copyrighting

CRO çalışması mobil uygulamalar üzerinde de yapılmaktadır. Testler ve analizler ile başarılı sayfalar tespit edilir ve değişiklikler canlı versiyonda uygulanarak satışların ve dönüşümlerin artması sağlanır. Satışlar, dönüşüm oranı ile doğru orantıda olup; bir işletmenin Dönüşüm Oranı ne kadar yüksekse o kadar çok ciro ve satış elde etmesi anlamına gelmektedir. (Trafik düşüşlü CR artışı hariç.)

Reklam harcamalarımız sabit iken satışlarımızın arttığı bir senaryo düşünün.  Bu ya pazardaki sezonsal değişikliklerden kaynaklanır ya da güzel yapılmış ve optimize edilmiş CRO Dönüşüm Optimizasyonu yoluyla sağlanır. 

Örnek Olaylar ve İncelemeler 

Hepsini Görüntüle

DÖNÜŞÜM OPTİMİZASYONU

Teklif Alın

Teklif almak istediğiniz proje detaylarını formda belirtip gönderin. En hızlı şekilde size dönüş sağlayıp fiyat teklifi vereceğim.

Yorumlar