E-posta Pazarlama

E-posta otomasyonları ile müşterilerinize/kullanıcılarınıza onların istediği saatlerde, ilgilendiği kategorilerde e-posta aracılığıyla ulaşmanızı sağlayabilirim.

E-posta pazarlaması doğru kullanıldığı taktirde güzel dönüşümler elde etmemizi sağlayan bir kanaldır. Aynı zamanda müşteri ve marka arasında güçlü bir bağ kurulmasını sağlayıp çapraz hizmet ve ürün satışında çok etkili bir yöntemdir.

E-posta pazarlaması yaparken mutlaka segmentasyon yapmalı ve ilgili kitlelere ya da segmentlere ilgi alanı dahilindeki içerikleri göndermeliyiz. Aksi taktirde abonelikten çıkma oranları çok ciddi bir şekilde artar ve e-posta gönderdiğimiz kişi sayısında ciddi azalışlar meydana gelir. 

Aynı zamanda gönderdiğimiz her e-posta için minimum üç varyant hazırlayıp optimizasyonda yapmalıyız. Hemen hemen birçok e-posta pazarlama aracı kanalında bu özellik bulunmakta olup kurulumu ve kullanımı son derece basittir. Sadece her bir varyant için gerekli tasarım ve materyalin oluşturulması gerekmektedir. Sistem hangi mailden daha çok tıklama/yüksek açılma oranı/satış elde ederse o maili kitlenin geri kalanına gönderecek ve bu sayede daha güzel sonuçlar elde etmemizi sağlayacaktır. 

Tüm bu süreçleri en iyi şekilde optimize edebilmek için güçlü bir CRM altyapısı gerekmektedir. CRM ile e-postanın da ötesinde SMS ve varsa mobil uygulamamız için bildirim gönderimleri gibi bir çok özelliği profesyonel bir şekilde kullanabiliriz.

Sepeti Terk Edenlere Özel E-posta Stratejileri

Sepeti terk eden müşteriye belirli süre aralığından hemen sonra hatırlatıcı e-posta gönderilir ve satın alma süreci hızlandırılır. Sepete atılan ve iletişim bilgileri doldurulan ancak satın alım gerçekleşmeyen işlemlerde ortalama geri dönüşümler %10 ila %20 arasında değişmektedir. Başarılı e-posta kurguları ile bu oran %50'lere ve hatta üzerine çıkartılabilir.

Onboarding E-posta Stratejileri

Satın alımdan veya lead (dönüşümden) hemen sonra müşterimize gönderdiğimiz e-posta zincir kurgusudur. Örneğin, müşteri A ürününü satın aldıktan 3 gün sonra (ortalama ürünü teslim alma süresi) ilk e-postayı gönderebiliriz. Bu e-posta ürün kullanımı hakkında detaylı bilgileri içerir. 14 gün sonra ikinci aşama e-postası gönderilir ve tüm bu gönderimler otomatik olarak yapılır. Bu ikinci aşamadaki mailde de ürünün avanjtalarından bahsedilebilir ve sosyal medya kanalları ön plana çıkartılıp müşteri ile sıcak temas ilişki kurulabilir.

E-posta Bültenleri

E-posta aboneliği ile müşterilerimizi haftalık veya aylık olarak belirli süre döngü içinde ilgi duydukları kategorilerde bilgilendirebilir ve onların ilgisini çeken mesajları onlara iletebiliriz. Bu sayede müşteri marka ilişkisi sağlam temeller ile kurulabilir ve çapraz satış tekniği ile farklı ürün veya hizmet pazarlaması yapılabilir.

E-ticaret web sitelerinde sepeti terk eden müşterilerin tekrar gelip satın alma oranı ortalama %10 ila %20 arasında değişmektedir.

E-posta pazarlama otomasyonu ile sepeti terk eden müşterilerinize otomatik hatırlatıcı e-posta gönderebilir ve satış sürecini hızlandırabilirsiniz.

Örnek Olaylar ve İncelemeler 

Hepsini Görüntüle

E-POSTA PAZARLAMA

Teklif Alın

Teklif almak istediğiniz proje detaylarını formda belirtip gönderin. En hızlı şekilde size dönüş sağlayıp fiyat teklifi vereceğim.

Yorumlar