Google Kampanya Yönetimi

Google Kampanya Yönetimi

Profesyonel kampanya yönetimi ile tüm tıklama maliyetlerinizi minimum seviyeye indirip dönüşümlerinizi/satışlarınızı en üst konuma getirebilirim.

Google reklam platformu, özellikle e-ticaret işletmeleri için bir fırsat olarak düşünülebilir. Ancak profesyonel yönetilmeyen hesaplar sadece Google'a para kazandırır.

Çalışmamıza başlamadan önce Google reklam hesabınız açılır, ardından web sitenize veya mobil uygulamanıza tüm analizleme araçları (GA4 vb.) ve Tag Manager kurulumları ile Pixel kurulumu yapılır. Eğer mevcut hesaplarınız varsa bu hesaplar üzerinden devam edilir. Sadece testler yapılarak dönüşüm kodları ve analytics hesaplarının kontrolleri sağlanır. Bu testten başarıyla geçtiğinde kampanya kurulumlarına başlayabiliriz.

Hangi kampanya türlerinin kullanılacağı işletmeden işletmeye ve KPI yani hedeflerimize göre değişmektedir. Hedeflerimiz tespit edildikten sonra, profesyonel bir iş planı çerçevesinde kampanyalar kurulur. Google'da aktif olarak kullanılan kampanya türleri ise şu şekildedir: 

Arama Ağı Kampanyaları

Anahtar kelimelere odaklı kampanya türüdür. Potansiyel müşterilerimizin arama motoru Google, Bing vb. platformlarda yaptıkları aramalar sonucu listelemelerde web sitemizin ilk sıralarda yer alması gibi düşünebiliriz. Örneğin "beyaz nike spor ayakkabı" yazıldığında beyaz nike spor ayakkabı satan işletme sahibinin bu arama sonucunda listelenmesi gibi.

GDN Görüntülü Reklamlar

Özellikle yeniden pazarlama (remarketing) tarafında oldukça etkili kullanılmaktadır. Marka bilinirliği ve web site trafiğini artırmak için etkili bir kampanya türüdür. Çok ciddi optimizasyon iş gücü gerektirir.

Uygulama Reklamları

Mobil uygulamamızın daha çok kullanıcı tarafından indirilmesi, etkileşim oranlarının artırılması için tercih edilen kampanya türüdür. Mobil uygulaması olan her işletmenin kullanması gereken bir reklam türüdür.

Alışveriş Reklamları

Her ne kadar Türkiye'de hala kapalı olsada, alışveriş reklamları Google aracılığıyla ürün satmak için çok etkili bir olan bir kampanya türüdür. Bu kampanyayı etkin kullanabilmek için Merchant Center hesabımızın olması gerekmekte ve tüm ürünlerimizi veri (feed) aracılığıyla Merchant Center'a aktarılması gerekmektedir.

Başarılı kampanya kurulumları ve profesyonel kampanya optimizasyonları ile Google Ads'de hedefinize ulaşın!

Örnek Olaylar ve İncelemeler 

Hepsini Görüntüle

GOOGLE KAMPANYA YÖNETİMİ

Teklif Alın

Teklif almak istediğiniz proje detaylarını formda belirtip gönderin. En hızlı şekilde size dönüş sağlayıp fiyat teklifi vereceğim.

Yorumlar