Sosyal Medya Kampanya Yönetimi

Düşük bütçe ile yeni müşteri elde edinme, web site/uygulama etkileşim ve trafik oranlarını artırmak için sosyal medya reklamları sizin için doğru kanal olabilir.

Facebook ve Instagram Türkiye'de en yaygın kullanılan sosyal medya reklam platformudur. Özellikle Facebook reklamları ile WhatsApp hedeflemesi yapılabildiği ve daha detaylı hedef kitle oluşturulabildiği için bu kampanyalardan gelen sonuçlar memnun edici seviyededir.

Kampanya kurulumlarına başlanmadan önce ilk olarak ilgili sosyal medya platformunun conversion yani dönüşüm kodları kurulumu yapılır. En yaygın olarak bilineni Facebook Pixel'dir. (Gelişmiş versiyonu e-ticaret web siteleri için Conversion API olarak bilinir.)

Kurulum ve dönüşüm testleri yapıldıktan sonra hedef kitle ve pazar çalışması yapılarak hedef kitle listeleri oluşturulur. Daha sonra bu hedef kitleler ilgili kampanyalar ile ilişkilendirilir. Burada önemli olan unsur, politika kurarlarını ihlal edecek seviyede reklamlar oluşturmamaktır. Aynı zamanda reklamda kullandığımız görsel/video materyallerin ve metnin dil bilgisi ve anlam bakımından doğru kullanılmış olması gerekmektedir. 

E-ticaret web siteleri için ek olarak katalog oluşturulur ve Facebook Shop ile Instagram Shop açılışı sağlanır. Bu sayede dinamik reklamlar oluşturabilir ve ilgili ürünleri, ilgili hedef kitlelere gösterebiliriz. Web sitemizde ürünün fiyatı değiştiği zaman bu değişiklik reklamlarda da otomatik olarak feed aracılığıyla sağlanır.

Sosyal Medya Platformları

Facebook, Instagram, TikTok, LinkedIn, Twitter platformlarında sosyal medya kampanyalarınızı yönetebilirim.

Satış Odaklı Kampanyalar

Türkiye'de Facebook ve Instagram reklamları e-ticaret firmalarının vazgeçilmezidir diyebilirim. Bu platformlarda oluşturacağımız kampanyalar ile yeniden pazarlama yapabilir veya yeni müşteri elde edinimi sağlayabiliriz. Ana hedefimiz satış odaklı olacağı için gelişmiş tüm takip programlarını profesyonel bir şekilde entegre edebilirim.

Conversion API Pixel Kurulumu

Doğru ölçüm için profesyonel Conversion API Pixel kurulumları kurulur, testler gerçekleştirilir ve ardından kampanyalar ile ilişkilendirilir.

Detaylı Hedef Kitle Oluşturulması

Sektörden sektöre yaş, cinsiyet, ilgi alanları vb. özellikler değiştiği için bu çalışmaya başlamadan önce ilk olarak pazar analizi yapılır. İşletmenize uygun hedefleme ve hedef kitle çalışması yapıldıktan sonra hedef kitle listeleri oluşturulur ve bunlar ilgili kampanyalar ile ilişkilendirilir.

Örnek Olaylar ve İncelemeler 

Hepsini Görüntüle

SOSYAL MEDYA KAMPANYA YÖNETİMİ

Teklif Alın

Teklif almak istediğiniz proje detaylarını formda belirtip gönderin. En hızlı şekilde size dönüş sağlayıp fiyat teklifi vereceğim.

Yorumlar