Uygulama Reklamları

Uygulamanızın çok sayıda kişiye ulaşmasını ve bu sayede indirilmesi ve uygulama için satın alımların yapılmasını sağlayacak kampanya kurulumlarını ve yönetimini gerçekleştirebilirim.

Uygulama kampanyasıyla iOS veya Android uygulamanızı Google Arama, YouTube, Google Play ve diğer platformlarda tanıtabiliriz. Bu platformlar aracılığıyla benzer uygulamaları kullanan hedef kitleler çıkartılır ve bu kitlelere özel kampanyalar oluşturarak daha düşük maliyete daha fazla dönüşüm elde edebiliriz. 

Çok güzel bir mobil uygulama yapabilirsiniz. En yenilikçi teknoloji ile bile oluştursanız rekabetin yoğun olduğu mobil uygulama pazarında uygulamanızı yeni insanlara tanıtmak ve onların bu uygulamayı indirmesine/kullanmasına ikna etmek zorlayıcı olabilir. 

Başarıya ulaştıracak uygulama reklam kampanyaları ile uygulamanızın daha fazla kişiye ulaşmasını Google, Facebook ve Programmatik reklamcılık platformları aracılığıyla sağlayabilirim. Aynı zamanda Adjust vb. ölçümleme araçları ile bütçe dağılımını sistematik bir şekilde gerçekleştirebilirim.

Üç aşamada kampanya kurulumları ve yönetimini sağlayarak uygulamamızı birçok kişiye tanıtabiliriz. Aynı zamanda roadmap çıkararak geliştirilmesi gereken alanları iyileştiririz. 

Detaylı Hedefleme

İlgili platformlardan uygulamamızın analizi yapılır ve buna benzer uygulama kullanıcıları karşılaştırılarak yeni hedef kitle listeleri oluşturulur. Örneğin uygulamamız X bir uygulama ile benzer ise bu X uygulamasını kullanan kullanıcılar ve buna benzer kişiler şeklinde segmentasyon yapılabilir.

Uygulama İndirme

Uygulama indirme kampanyaları kurulur ve uygulamamızın çok sayıda kişi tarafından indirilip kurulması sağlanır. Burada roadmap çıkarılır ve süreçler analizlenir. Örneğin kullanıcı uygulamayı indirdi ancak kayıt olmadı - bu başarısız indirme - olarak tabir edilsede benzer kullanıcıların kayıt olması için özel kampanya çalışmaları yapılabilir.

Etkileşim Artırma

Uygulamamızı indirip kayıt olan kullanıcıların etkileşim oranlarını artırmak için belirli periyodlarda reklam kampanya çalışmaları yapılır. Genelde bu üçüncü aşama çalışmasıdır. Aşamalar ise "Uygulama İndirme > Kayıt Olma > Uygulama Etkileşimi > Uygulama İçi Satın Alım > Etkileşim tekrar..." 

Örnek Olaylar ve İncelemeler 

Hepsini Görüntüle

UYGULAMA REKLAMLARI

Teklif Alın

Teklif almak istediğiniz proje detaylarını formda belirtip gönderin. En hızlı şekilde size dönüş sağlayıp fiyat teklifi vereceğim.

Yorumlar