Yeni ve Harika Google Search Console Özelliği Feedback

  • Kasım 5, 2018
  • SEO
Yeni Ve Harika Google Search Console Özelliği Feedback

Google Search Console Feedback Özelliği Nedir?

Bugün yani 5 Kasım 2018 tarihi itibari ile Google Search Console Özelliği Feedbacki kullanmaya başladım ve bu pratik özelliği sizlerle paylaşıyorum.

Normalde bu tarz yeniliklerde çok ihtiyaç duymadıkça içerik yazma taraftarı değilim. Ancak bu sefer yayınlanan özellik gerçekten çok hoşuma gitti ve paylaşılmaya değer bir bilgi olduğunu düşünüyorum. Google Search Console Özelliği sayesinde direk web sitemizin performansını yaptığımız arama sonucunda hızlı bir şekilde görebiliyoruz.

Eğer bir web siteniz varsa SEO anlamında web sitenizin Google arama motorunda organik olarak nasıl performans sergilediğini Google’ın hizmeti olan Search Console ile ilişkilendirerek görebilirsiniz.

Google bu yeni özelliği ile Search Console’da ki sahip olunan tüm web sitelerine istinaden aranan kelimelerin organik sonuçlarda ki performansını direk ana sayfasında yani google.com arama sayfasında gösteriyor. Örneğin Search Console’da kişisel hesabımda faruktoprak.com tanımlı. Dolayısıyla Google’a yazacağım anahtar kelimelere istinaden listelenen sonuçlarda faruktoprak.com varsa en tepede Google direk geri bildirim özelliğini kullanarak web sitemin performansını benimle paylaşıyor. Bakınız detay aşağıda ki görsel.

Google Search Console Feedback Özelliği

Google Search Console Feedback Özelliği

Gördüğünüz gibi, Google arama sayfasına yazdığım anahtar kelimefaruk toprak” ve en tepede çıkan sonuç Search Console Feedback özelliği. Eğer bu web sitesi benim hesabımla ilişkilendirilmemiş olsaydı bu bilgiyi ve geri bildirimi göremeyecektim. Bunun anlamı bu özelliği kullanabilmek için Google hesabınızla giriş yapmanız ve arama sayfasını Google hesabınızla kullanmanız gerekmektedir.

Google Search Console Feedback Özelliği sayesinde Google arama sonuçlarında web sitenizin konumunu nasıl iyileştirebilirsiniz gibi bir takım geri bildirimlere ulaşabilirsiniz. Bunları uyguladığınız taktirde web siteniz anahtar kelimelerde spesifik olarak üst sıralara çıkabilir.

Google Search Console Feedback Özelliğinden Nasıl Yararlanabilirsiniz ?

* Öncelikle sahip olduğunuz tüm web sitelerini Search Console hesabınız ile ilişkilendiriniz. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız daha önceden yazdığım yazımı okumak için tıklayın.

* Google arama sayfasını kullanırken Google’da Search Console hesabınızın olduğu hesaptan oturum açınız.

* Google.com ‘da performansını görmek istediğiniz anahtar kelimesini yazarak arama yapın.

* Arama sonucunda en üstte Google direk size web sitenizin yapmış olduğunuz anahtar kelime ile ilgili performansını gösterecek, metrikleri inceleyin ve web sitenizi geliştirin.

Eğer direk Search Console üzerinden arama yapmayarak anahtar kelime performanslarını görmek istiyorsanız https://search.google.com/search-console/performance/search-analytics bu linke tıklayın. Yeni açılan Search Console ekranından web sitenizi seçin ve detaylara ulaşın..

Bu özellik için Google’a bir teşekkür geri bildirimi göndermek gerekirdi.

Google Search Console Yeni Özelliği Feedback ' E Teşekkür Edelim

Google Search Console Yeni Özelliği Feedback ‘ E Teşekkür Edelim

Google Search Console’a nasıl yeni bir web sitesi eklenir ve Search Console’da gerekli web sitesi ayarlamaları nasıl yapılır bunu en ince detayına kadar ” Yeni Bir Web Sitesinin Dijitale Girişi ve Arama Motorlarına Kaydı ” bu yazımda bulabilirsiniz.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle
Abonelik
Bildirim
guest

0 Yorumlar
Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Göster