iyzico Shopify Ortaklığı Sonamı Eriyor?

Iyzico Shopify Ortaklığı Sonamı Eriyor?

Shopify iyzico’yu Kapatıyor mu?

24 Mayıs akşamı tüm Shopify kullanıcılarının yönetici giriş ekranında bir bildiri yayınlandı ve bu bildiride Shopify’ın 31 Temmuz 2022 tarihinden sonra iyzico’nun kaldırılacağı haberi yer alıyordu.

Shopify Iyzico Kapatiliyor
Shopify’Da Iyzico Ile Öde Kaldırılıyor Mu?

Ödeme sağlayıcısı yakında kullanımdan kaldırılacak
Şu ödeme sağlayıcıları 31 Temmuz 2022 tarihinden sonra ödeme sayfanızda kullanılamayacak: iyzico ile Öde (Pay with iyzico).

Ödeme ayarlarından bu sağlayıcıları değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik hakkında
daha fazla bilgi edinmek için topluluk forumumuzu ziyaret edin.”

iyzico Müşteri Hizmetleri Görüşme Sonucu

Bu bildiriyi okuduktan hemen sonra iyzico’yu arayıp durumu öğrenmeye çalıştık ancak mesai saati bitimi olduğu için entegrasyon ekibiyle görüşemedik ve bir gün sonrası yani bugün 25 Mayıs’da tekrar iyzico ekibiyle görüşme sağladık.

Entegrasyon ekibiyle görüşmemiz sonucunda iyzico ile Shopify arasında ki anlaşmanın güncellendiği, iyzico kullanımının hala devam edeceği, sadece yeniden bir kurulum yapmamız gerektiği sonucuna ulaştık.

Bu Güncellemenin Nedeni ve Beklentimiz Neler?

Shopify’da iyzico ile ödeme aldığımızda bildiğiniz üzere son ödeme sayfasında iyzico sayfasına yönlendiriliyor ve ödemeyi iyzico sayfası üzerinde yapıyorduk. Sanırım yeni yapılacak bu eklenti ve entegrasyon aracılığıyla artık müşteriler son ödeme sayfasında direkt kredi kartı bilgilerini girip satın alım yapabilecekler. Bu sayede eskiden iyzico sayfasına yönlendirme yöntemi olan method daha profesyonel hala gelecektir diye düşünüyorum.

Tabii bu benim kişisel düşüncem. Bugün veya yarın iyzico tüm Shopify kullanıcılarına toplu bir mail gönderecek ve bu mailde de detaylı bir şekilde bu yeniliğin özetini öğrenebiliriz.

Size bu mail ulaşmazsa [email protected] adresine mail gönderebilir ve durumla ilgili gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak, iyzico ile Shopify’da ödeme almaya devam edebileceğiz sadece yeniden bir kurulum yapmamız gerekecek. Bu belki bir eklenti olabilir belki de sadece basit bir ödeme yöntemi olarak kullanılabilir.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle
Abonelik
Bildirim
guest

0 Yorumlar
Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Göster