Askıya Alınan Google Merchant Center Hesabının Tekrar Aktif Edilmesi ve LegitScript Sertifikası

Askıya Alınan Google Merchant Center Hesabının Tekrar Aktif Edilmesi Ve Legitscript Sertifikası

Askıya Alınan Google Merchant Center Hesabının Çözülmesi

Türkiye’de Google Alışveriş Reklamlarında politika ihlal eden ürün satışı yapıyorsanız, Google Merchant Center hesabınız askıya alınabilir.

Not: Alışveriş reklamları Türkiye’de kapandığı için bu içerik yurtdışında alışveriş reklamlarını kullanan kişiler için yararlı olabilir.

Google Alışveriş reklamlarını kullanabilmek için Google Merchant Center ile Google Ads hesabınızı ilişkilendirmeniz gerekiyor. Bu ilişkilendirmeyi yapıp, .xml ürün feedimizi Google Merchant Center’a yükleyerek Google Alışveriş reklamlarına başlayabiliriz.

İlişkilendirmeyi direk Google Merchant Center hesabınızda sağ üstte yer alan çarka tıklayarak “Bağlı Hesaplar” sayfasından yapabilirsiniz. Bu sayfada Hesabı Bağla linkine tıklayarak Google Ads ID nizi yazmanız yeterlidir. Bundan sonra ki aşama Google Ads panelinizde bu ilişkilendirmeyi onaylamak olacaktır.

Google Merchant Center Hesabını Google Ads Hesabı Ile Ilişkilendirme Işlemi

Google Merchant Center Hesabını Google Ads Hesabı Ile Ilişkilendirme Işlemi

Askıya Alınan Merchant Center Hesabını Tekrar Aktif Edebilir miyiz?

Evet. Burada önemli olan kurallar, Google’un ülkeler bazında kurallarını takip ederek satış yaptığınız ülkede ki politika ihlaline neden olan ürünleri tespit etmeniz gerekir. Örneğin, Türkiye’de Google Merchant Center hesabınızda politika ihlaline sebep olan ürünlerin listelenmesi ya da Google Alışveriş reklamları ile satışı yasaktır. Eğer bu ürünlerin satışını yapıyorsanız, hesabınız askıya alınacaktır.

Ancak bu yasaklara rağmen trendyol, hepsiburada gibi firmalar Google Alışveriş reklamları üzerinden yasaklı ürünleri listeleyip satış yapmaya devam ediyorlar, bunu nasıl yapıyorlar ? Ayrıcalıkları mı var ?

Hayır yok. Google Merchant Center Feed Kuralları (Feed Rules) kısmından profesyonel şekilde oluşturulan kurallar ile burada ki açıktan yararlanıp ürün listelemelerine devam edebiliyorlar.

LegitScript Nedir?

LegitScript global de firmalara Google Alışveriş reklamlarında herhangi bir problem yaşamadan satış yapmalarını sağlaması için sertifika veren bir kurumdur. Ancak Türkiye, sertifika sağladıkları ülkeler arasında yer almamaktadır. Örneğin, ben X hesaplarını yönetiyorum, burada satılan vitaminler için sertifika başvurusunda bulunduk ve maalesef Türkiye’de daha faaliyete başlamadıklarını dile getirdiler. Eğer bu sertifikayı alırsanız, sporcu gıdası, vitaminler, ecza ürünler vb. gibi tüm ürünlerin satışında LegitScript size destek olacak ve sağladığı sertifika ile de hesabınız askıya alınmadan Google Alışveriş Reklamlarını kullanmaya devam edebileceksiniz.

Legitscript Temsilcisi Ile Görüşme Sonucunda Türkiye'Ye Sertifika Sağlayamadıklarını Dile Getirdiler.

Legitscript Temsilcisi Ile Görüşme Sonucunda Türkiye’Ye Sertifika Sağlayamadıklarını Dile Getirdiler.

Google Merchant Center hesabınız için desteğe mi ihtiyacınız var?

Hesabınızın tekrar onaylanabilmesi, ve profesyonel bir şekilde feed kurallarının oluşturulması konusunda size yardımcı olabilirim. Bu sayede yeni bir Google Merchant Center hesabı açmanıza gerek kalmadan direk mevcut Google Merchant Center hesabınızla Google Alışveriş reklamlarını kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Google Merchant Center hesap kurtarma ve askıya alınma politika ihlal kurallarının çözümü için direk benimle iletişime geçebilirsiniz, tıklayın.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle
Abonelik
Bildirim
guest

0 Yorumlar
Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Göster