Google AdWords’ün Adı Değişiyor! Google Ads’e Merhaba Deyin

Adwords Googleads Oldu Ki0Zw6

Google AdWords’ün Adı Değişti

Evet yanlış duymadınız, yıllarca kullandığımız ve dillerde dolaşan AdWords markası artık tarihe karışıyor. Google, AdWords olan reklam panelinin adını Ads olarak değiştirme kararı aldı.

İşte Google Ads’in yeni logosu aşağıda ki gibidir.

659565 Cykvfn

Google’ın genel başkanı Sridhar Ramaswamy‘ın açıklaması ile Google reklamcılıkta markasını yeniledi. Google’ın amacı yeni marka ile tüm reklam platformlarını birleştirmek ve bu sayede reklam verenlere daha kullanışlı bir panel sağlayabilmek. Hal böyle olunca Google, AdWords’de olan ana reklamcılık panelinin adını ve logosunu değiştirdi ve Google Ads yaptı. Bu sayede standart bildiğimiz Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Mobil Reklamcılık, YouTube videos, Google Play uygulama reklamları ve Google Map reklamcılığı tek bir panelden yönetilebilecek.

Yeni Google Ads markası; Arama Ağı, Görüntülü Reklam Ağı, Video, Uygulama ve diğer platformlarda sunulan kampanya türlerinin tamamını temsil ediyor. Aslında bir bakıma da iyi oldu denilebilir. Çünkü diğer platformları kullanmak için sürekli URL ve pencere değiştirmek zorunda kalıyorduk. Şimdi Google bu yeni markası ve çalışması ile tek bir yerde hepsini toplamış olacak.

Bu sadece marka değişikliği olmamakla beraber Google yeni bir projesini de tanıttı. Bunun adı da Smart Campaigns yani Akıllı Kampanyalar. Yeni başlayan şirketler için smart kampanyalar reklam verenlerin panel hakkında bilgi sahibi olmasına gerek kalmadan hızlı ve basit bir şekilde reklam oluşturmalarını sağlayacak bir sistem. Ancak bunun tamamen oturması ve reklam verenlerin güvenini kazanması 4-5 yıl alacaktır diyebilirim.

Bir diğer ikinci marka ise Google Marketing Platform

Bu platform DoubleClick Digital Marketing ve Google Analytics 360’ı birleştirecek bir platform. Google Analytics 360 ile tüm analiz verilerine reklam verenler tek bir panelden ulaşabilecek ve reklamlarını yönetebilecekler. Buna ek olarak Google bir de Display & Video 360 reklam modelini tanıttı. Bu da DoubleClick Bid Manager, Campaign Manager, Studio ve Audience Center birleşiminden oluşuyor.

Önemli bir değişiklik ise; Google Ad Manager ile Google, yayıncıların para kazanmasını sağlayan sistemler olan DoubleClick Ad Exchange ve DoubleClick for Publishers birleştiriyor. Buna ek olarak Jonathan Bellack, (director of product management for publisher platforms) programmatic gibi geniş çaplı bir altyapının oluşturulması için 3 yıl gibi bir zamana daha ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Double Click Studio Logos Rvytfz

24 Temmuz’dan itibaren tüm dünyada Google AdWords olarak bildiğimiz reklam paneli Google Ads olarak değişecektir. Aynı zamanda logo ve site url’i de değişecektir. Eski URL https://adwords.google.com iken yeni url https://ads.google.com olacaktır.

Ayrıca Google şimdilik AdSense ve Admob markalarına dokunmayacağını dile getirdi. AdSense ve Admob değişiklik olmadan kullanılmaya devam edilecek.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle