Google Partners’e Nasıl Kayıt Olurum ve Sertifikaları Nasıl Alırım?

Google Partner Fictza

Google Parters Nedir, Nasıl Kayıt Olunur?

Öncelikle Google Sertifikaları neden önemlidir bu konuya değinelim.

Google Adwords, Analytics yani Dijital Pazarlama alanlarında kariyer yapmak isteyen kişiler Google sertifikalarına sahip olurlar ise daha kolay iş bulabilirler ya da kendilerine MM hesapları açıp freelancer olarak dünyanın her yerinden şirketlerle çalışabilirler. Küçük – Orta – Büyük ölçekli firmaların Adwords hesaplarını yönetebilir ve ciddi bir gelir kaynağı elde edebilirler. Yalnız aynı işlemleri Google sertifikalarına sahip olmayan kişilerde yapabilir. Tek fark birinde kariyeriniz daha parlak olur ve daha kolay iş bulursunuz aynı zamanda sertifikalar profesyonelliğinizi gösterir.

Google Partners hesabınız yok ise gmail hesabınızla giriş yapıp şartları kabul edip hesabınızı oluşturabilirsiniz. Bu linke tıklayın   https://www.google.com.tr/partners/about/index.html  Akabinde açılan sayfadan ” Google Partners’e Katılın ” butonuna tıklayın menülerden üstten ve sonra giriş yaparak ya da yeni hesap oluşturarak Partners hesabınızı aktif edin.

Google Partners Koşulları Nelerdir?

Google Partners’e giriş yaptığınızda soldaki menülerden Adwords, Analytics, Mobil Siteler, Dijital Satış alanlarına ulaşabilir ve her bir kategori için sertifika sınavlarına girebilirsiniz. Sertifika sınavları ücretsizdir. Tüm sınavlarda başarı notu en az %80 olmalıdır altında kalırsanız başarısız sayılırsınız ancak üzülmeyin 1 hafta daha bekleyip sınava yeniden giriş yapabilirsiniz. Sınavların geçerlilik süresi 1 yıldır. 1 yılı dolan sertifikalar silinir ve o sınava yeniden girip sertifikanızı yeniletmeniz gerekir. Adwords sertifikası almak için öncelikle Temel Düzey Adwords sınavını geçmeniz gerekir. Bu sınavı geçerseniz akabinde sırasıyla,

olmak üzere 5 reklam modeli sertifika sınavı bulunmaktadır. Her birinin üzerine tıklayıp çıkan soruları cevaplarıyla birlikte görebilirsiniz. Temel Düzey sınavını geçip bu 5 sınavdan herhangi birinden başarılı olursanız Adwords sertifikasını almaya hak kazanırsınız. Ancak unutmayın, Adwords demek bu 5 reklam sertifikasını da kapsıyor. Dolayısıyla Adwords alanında kendini geliştirmek isteyen kişiler bu 5 reklam sertifikasını da alması gerekir. Ajanslar genelde tüm reklam sertifikalarını almış kişileri tercih ediyor.

Google Sertifika Sınav Soruları ve Cevapları ve temel işleyişi hakkında her bir sertifika sınavı için ayrı ayrı yazı oluşturdum. Bu yazılarımı okuyup sınava girmenizi öneririm. Yazılara bu linke tıklayıp ” Google Sertifikaları ” kategorosi altından ulaşabilirsiniz.

Google Adwords Reklam Sertifikanızın Olduğunu Nasıl Doğrulayacaksınız?

Google Partners’de Profil sayfanıza girip Genel profil kısmından profilinizi herkese açabilir ve Profili Görüntüle linkinden de sayfanıza ulaşabilir ve bu linki CV’nize ekleyebilirisiniz. Dolayısıyla bu linke tıklayacak kişiler sizin hangi sertifikalara sahip olduğunuzu görebilecekler. Örnek için benim profilime bakabilirsiniz. Tıklayın.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle