Ukraine International Airlines İle İstanbul New York Uçuşları Hakkında

Ukraine International Airlines İle İstanbul New York Uçuşları Hakkında

THY ve Ukraine Airlines New York Uçuşu Karşılaştırılması

İstanbul’dan JFK’ye (New York) uçacak bir Türk genelde fiyatından dolayı Ukraine International Airlines’ı tercih eder. Ancak Ukraine Airlines ile uçmadan önce bilmeniz gerekenler var!

Skyscanner ya da benzeri sitelerden İstanbul New York uçuşlarına baktığınızda, fiyat ve zaman ilişkisi ile en uygun listelenecek uçuşlar Ukraine International Airlines’a ait olacaktır. Örneğin, ben şu an 1 hafta sonrası için JFK, Istanbul uçuşlarını karşılaştırıyorum.

Ukraine International Airlines Vs. Turkish Airlines

Ukraine International Airlines Vs. Turkish Airlines

UIA ile gidiş geliş (round trip) uçuş fiyatı toplamda 3.816-TL ve 14 saat, Türk Hava Yollarında ise bu fiyat 4.924-TL 10 ve 11 saat. Şimdi bu şekilde baktığımızda arada oluşan 1.108-TL için Ukraine Airlines’ı tercih edebilirsiniz. Ancak bunu yapmayın. Çünkü UIA’nın uçuş kalitesi ve hizmeti tamamen berbat. Ayrıca UIA ile giderseniz önce KBP Boryspil’e gideceksiniz ve orada 2 ve 3 saat ortalama bekleyeceksiniz, akabinde New York uçağına geçiş yapacaksınız tekrardan güvenlikten geçeceksiniz ve bir sürü prosedürü tekrarlayacaksınız. Zaten uzun olan bu yol tam bir işkenceye dönecek.

El bagajında da sürekli problem çıkartıyorlar. Uçağa binmeden önce koydukları kutu el bagajı ölçüm setleriyle de el bagajınızın büyük ya da uçağa uygun olmadığını ve ekstra ödeme yapmanız gerektiğini dile getiriyorlar. Bu şekilde havalimanında kavga eden çok yolcu gördüm. Bu olay tam bir saçmalık. UIA’nin getirdiği yeni bir prosedür.

Ukraynalı hostesler öyle güler yüzlü sıcak kanlı da değil 🙂 Aslında iyi insanlar ancak hava yolu şirketi onları o kadar yoğun tempo çalıştırıyor ki suratlarından belli.

Ukraine International Airlines Sadece 1 Öğün Yemek Veriyor

Eskiden 2 öğün olarak verdikleri yemekleri şimdi 1 öğüne düşürmüşler. İçecek olarak da yemek servis saatleri dışında sadece su veriyorlar. Başka içecek servisleri ücretli. 2. öğün yerine sadece sandwich veriyorlar.

Türk Hava Yollarında ise hem 2 öğün yemek veriliyor hem de sınırsız içecek ve ikramlar ile yolcularına tam bir muhteşem deneyim kazandırıyorlar. Zaten Türkiye’de havaalanında yemek yeseniz bu size ortalama 100-TL’ ye, yurtdışında ise de 200-300-TL ye mal olacak.

UIA Uyumanız İçin Kulak Tıkacını ve Uyku Göz Bandını Artık Vermiyorlar

Uzun yol uçuşu olduğu için ve bu uçuştan indiğinizde de jetlagı en az seviyede atlatabilmeniz için uyumanız gerekiyor. Ancak Ukraine Airlines eskiden verdiği kulak tıkacı ve göz bandını artık yolculara vermiyor! Belki buna gülebilirsiniz ama uçuş sırasında en çok ihtiyaç duyulanlardan bir tanesi de bunlar. Uyku göz bandı ve kulak tıkacı uyumanızı kolaylaştıracak etkenler.

Ukraine Airlines Kulak Tıkacını Ve Uyku Göz Bandını Vermiyor

Ukraine Airlines Kulak Tıkacını Ve Uyku Göz Bandını Vermiyor

Sonuç olarak ücretine kanıp UIA’dan bilet almayın derim. 1.000-TL daha fazla verin ve ülkemize katkı yapın Türk Havayolları kazansın, hem de rahat ve konforlu bir şekilde seyahat edin.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle
Abonelik
Bildirim
guest

0 Yorumlar
Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Göster