New York Deneyimim ve New York’ta Dil Okulu Eğitimi Hakkında

New York Deneyimim Ve New York’ta Dil Okulu Eğitimi Hakkında

Sevgili arkadaşlar sizlerden aldığım bir çok mailden bir tanesi de genellikle Amerika’da ki eğitimim hakkında oluyor. Dolayısıyla bu konu üzerine bir içerik yazmak istedim. Buyrun keyifli okumalar..

Öncelikle New York’a gidiş amacım tamamen İngilizcemi geliştirmekti. Ancak durum böyle ilerlemedi.. Günden güne oraya daha çok alışmaya ve daha çok sevmeye, üstelik daha çok para kazanmaya başladığım bir yer oldu New York. Yazıma başlamadan önce kesinlikle hepinize tavsiye ederim.. Gidin kendinizi ve ufkunuzu geliştirin.

Hikayenin Başlangıcı..

New York’a gitmeden önce Eczacıbaşında Satış-Finans departmanında çalışmaktaydım. Özel sektörün ve iş hayatının zorluğu ve sıkıcılığı bir yana aldığım paranın bile beni tatmin etmediği bir dönemde böyle bir radikal karar aldım.

Bir yandan yüksek lisans bir yandan iş ve bir yandan da İngilizce dil eğitimini tamamlamaya çalışıyordum. Hafta içi iş ve okul derken hafta sonu da Amerikan Kültür’de ingilizce derslerine gidiyordum. Türkiye’de ingilizce grammar alt yapısını tamamladıktan sonra (yaklaşık 1 yıl gibi bir zaman) sonrasında New York’a gittim. Bu radikal kararı aldığımda aslında herkes şoktaydı.. Ama benim için en doğru zaman 25’lerin başlarında bu kararı alıp gittim.

New York City – Times Square (2015)

New York’ta Dil Okulunu Nasıl Buldum?

Öncelikle 2015 yılının Eylül ayında Kadıköy’de bulunan yurtdışı dil okulu danışmanlık ofisine gittim.

Okul olarakta bütçemi göz önüne getirip ucuz okul olan ASA College gittim. ASA College’dan daha ucuz okullarda var; ancak okul ne kadar ucuz ise vizeyi alma şansınız o kadar zorlaşıyor diyebilirim.

Yurtdışı Dil Okulu Danışmanlık Firması Bana Nasıl Yardımcı Oldu, Bu Tüm Süreci Kendim de Yapabilir miydim?

Tabiki de evet. Eğer zaman problemi yaşamıyorsanız bu tüm süreci kendiniz yönetebilir ve yapabilirsiniz. Bunun için hiç bir eğitim danışmanlığına ihtiyacınız yok. Ancak zamandan yana probleminiz var ise ve herşeyi eksiksiz yapmak istiyorum diyorsanız bence bu işleri danışmanla halletmeniz daha kolay olacaktır. Danışmana ihtiyacı olmayanlar daha önce başka ülkelerde başka dil okullarına giden ve şimdi de Amerika’da dil okulu eğitimi almak isteyenler olabilir.

F-1 Öğrenci Vizesi Aşamaları ve Ücretleri Nelerdir?

* Okulunuzu bulun ve irtibata geçin, kararlaştırın.

* I-901 SEVISI ödeyin I-20’nizde SEVIS ID yazmalıdır dolayısıyla bunu okulun hazırlayacağı I-20’den önce yapmanız gerekmektedir. $200 Tıklayın

* Okul’dan kabul ve kayıt belgenizi alın $50 Express Kargo (I-20)

* DS-160 formunu doldurun. Tıklayın

* Vize için randevu alınız. $160 Tıklayın

Yukarıda ki ücretlerin yanına bir de okul parasını eklerseniz size olan maliyetini bulmuş olacaksınız. ASA College 6 aylık için (IEP Programı) $3000 gibi bir para ödemiştim. Yani bana toplamda maliyeti:

$3000 okul + $410 işlem + $100 Truva olmak üzere toplamda $3510 maliyeti olmuştu. Buna ilaveten gidiş uçak bileti 1200-TL yi de ekleyebiliriz. Ukraine International Airlines ile gitmiştim en ucuzu o diye 😀 Aktarmalı olarak gidiyor. Önce Kiev’e akabinde New York’a geçiyor. Toplam uçuş süresi 14 saat felan.

Tabi arkadaşlar o zamanlar dolar 2.91-TL idi. TCMB sitesinden eski tarihli kurlara bakabilirsiniz…

New York’ta Konaklama Ne Kadar ve Nasıl?

Öncelikle oda bulmak için çok fazla portal ve facebook sayfası var. Türklerle kalmak isterseniz http://www.usailan.com türk portalını kullanabilirsiniz. USA İlan sayesinde Amerika’da ki Türkler tüm ilanları orada paylaşıyor. Ben bu site sayesinde odaları buldum diyebilirim. İlk gittiğimde orada arkadaşım vardı o yardımcı oldu ilk 4 ay upper Manhattan’da kaldım. Harlem tarafı tamamen zenci ve hispaniklerin olduğu yerler. Size önerim Brooklyn’de Downtown da bulabilirseniz kaçırmayın direk tutun 🙂 B treni ekspress tren ve New York’ta en iyi trenler B ve Q’dür. Bu iki trene yakın lokasyonda ev bulursanız da kaçırmayın.

Ortalama aylık single yani tek kişilik odalar $950‘dan başlamaktadır. İyi ve yaşanabilecek yerler için konuşuyorum. 2 ya da 3 kişilik odalarda $500 – $600 da konaklamayı halledebilirsiniz.  Fiyatlar aylıktır. Haftalık oda da bulabilirsiniz.

ASA College Hakkında

Dönemden döneme değişmekle beraber çok Türkün bulunduğu bir okul. Ancak korkmayın, bunun yanı sıra yabancılarında ağırlıklı olduğu bir okul. (Asyalı ağırlıklı)

ASA’de çok güzel Türk arkadaşlıkları edindim diyebilirim. Her ne kadar ingilizce öğrenmeye gidiyorum Türklerle takılmamalıyım desenizde belli bir süre sonra kendi uyruğunuzdan insanlarla sohbet etmeye ve görüşmeye ihtiyaç duyuyorsunuz. Hele bir de güzel arkadaşlıklar edinirseniz daha keyifli ve güzel bir yere dönüşebilir New York.

ASA’de de iki tane dil eğitimi programı var biri Intensive English Program (IEP) diğeri ise English as a Second Language (ESL). ESL en ucuz olan program tabi buna Türkiye’de kayıt yaptıramadığım için New York’ta iken dil eğitimim bittiğinde (6 ay sonra) geçiş yaptım. IEP’den ESL’e geçiş yaptım.

Okullarda devam zorunluluğunuz %80. Bunun altına düştüğünüzde okul I-20’nizi iptal edebilir, I-20 vize kadar önemli olan bir kağıttır. Vizeniz bittiğinde bile I-20’niz ile Amerika’da kalmaya devam edebilirsiniz. (I-20 geçerlilik süresi sonuna kadar ve eğitime devam etmeniz halinde.)

ASA College’da IEP + ESL + TOEFL eğitimleri aldım. Yaklaşık 1.5 yıl gittim.

Peki Dil Okulunda Eğitim Alırken Diğer Ülkelere ya da Türkiye’ye Gidebilir miyim?

Evet. Ben Türkiye’ye bu 1.5 yıl süresince 3 kere geldim ve gittim. Burada dikkat etmeniz gereken olay vizenizin devam ediyor olması. Eğer vizenizin süresi bitmediyse ara tatillerde okulla konuşup I-20’nizin arkasını imzalatıp ülkenize ya da başka ülkelere gidiş yapabilirsiniz. I-20 Amerika’da kalmanızı sağlar ve vize süresinden bağımsızdır. Vize ise Amerika’ya giriş çıkışlarınızı sağlar. F-1 öğrenci vizesi geçerliliğini I-20 ile sağlar.

Neden New York?

New York multinational bir yer; yani her ulustan insanı bulabileceğiniz bir eyalet. Dolayısıyla göçmen ve ayrımcılık hissine kapılmayacağınız ve çok çeşitli ülkelerden hatta haritada yerini bile bilmediğiniz ülkelerden arkadaş edinebileceğiniz bir eyalet.

Ayrıca New York’ta çok rahat iş bulabilirsiniz. Part-time ya da full time olarak hafta içi ya da hafta sonu çalışabilirsiniz. Eğer bilgisayar, yazılım, Digital Marketing gibi alanlarla uğraşıyorsanız bu şansınızı ikiye katlayacaktır; freelancer olarak bile çalışabilirsiniz.

Eğer aklınızda soru işaretleri varsa aşağıda ki alana yorum bırakırsanız cevaplayabilirim, bu sayede herkes yorumunuzu ve cevabı görmüş olur.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.
Yorumlar
  • Avatar Of Mehmet ŞahinMehmet şahin
  • Temmuz 20, 2018
  Cevapla

  f1 vizesini kaç yıllık veriyolar?

   • Avatar Of HasanHasan
   • Eylül 28, 2018
   Cevapla

   mehmet ben vizeden red aldım senin yorumun temmuz ayında acaba sen vize alabildin mi ?

  • Cevapla

   Merhaba, F-1 vizesi için belli bir tarih aralığı ya da yıl aralığı yoktur. Burada önemli olan etkenler sizin başvuru yaptığınız okulda ki eğitim süreniz + ve en önemlisi gösterdiğiniz para miktarı. Çünkü bunların hesaplama mantığına göre yıllık minimum ihtiyaç 10k ve üzeri dolayısıyla ne kadar çok para gösterirseniz hesabınızda o kadar uzun süre alma ihtimaliniz var. Ama tabi bu da bir ihtimal burada başka etkenlerde olabilir. Siz vizenizi almaya çalışın I-20 ile eğitiminize vizeniz bitse bile devam edebilirsiniz. Ayrıca vizeniz bittiğinde yeniden SEVIS ödemenize gerek yok sadece 160 dolar ödeyerek vizenizi yeniletebilirsiniz.

  • Avatar Of BurakBurak
  • Eylül 27, 2018
  Cevapla

  Merhaba , bende ekimde nyc geliyorum asa college icin . Ama oda icin guvendigim kimse yok malesef, sizden kalabilecegim uerlerin baglantilarini istesem yardim edermisiniz. Tesekkurler

  • Cevapla

   Merhaba Burak yorum yazarken bıraktığın email adresine mesaj attım. Check et istersen. Ev konusunda evet biraz sıkıntılı ancak şu dönem iyi bir dönem ev bulmak için, çünkü çoğu kişi geri döndü. Yaz ve bahar dönemi en zor aylar ev bulmak için.

  • Avatar Of Tevfik Yilmaztevfik yilmaz
  • Mart 15, 2019
  Cevapla

  Merhaba ustat 8 yıldır aynı firmada calışıyorum elektronik ıt sektörü hesabımda uzun süredir beklettiğim kurs ücreti ve ev konaklma parası var 5 sene önce shengen cıkısımda var isyerimden bu kişi eğitim sonra çalışmaya bizimle devam edecek yazısı alırsam resmi olarak sizce ret alma sansım ne olur tek problem suan yasım 33 yasınmdayım üzerime kayıtlı 2 adet gayrimenkulde var bankalar gözünde kredi puanım yüksek Hesaplarım asırı haraketli irlanda ve malta vs gözüm kapalı alırım ama hedef amerika fırsatlar ülkesi olduğu için 6 aydan sonra daha ucuz kursa kayıt yaparak max kaç sene kalabiliriz kayıt yenileyerek orada iken ücretsiz beledeiye dil kursları vs bulmak kolaymı istanbulda ismek örneği gibi ikinci kurs hızlı pekiştişrme için yardımınız için şimdiden tesekkurler.

   • Avatar Of KıvançKıvanç
   • Mayıs 25, 2019
   Cevapla

   Hocam merhaba, çalıştığınız firma sizin için yazı yazdı mı? Netice hangi vizeyi aldınız?

   • Merhaba, yok yazı almadım çünkü vize mülakatı döneminde çalışmıyordum, işten çıkmıştım.

    • Avatar Of Aliali
    • Eylül 23, 2019

    Merhaba üstat naptın vize alabildin mi?

  • Cevapla

   Merhaba, bence ret almazsın. İş yerinden tekrar geri geldiğinde bizimle çalışacaktır vb. şeklinde yazı alırsan çok rahat olur senin için. Ayrıca korkma o kadar da zor değil vize almak, ama kendi başına da hazırlama tüm evrakları $100 ver bi dil okulu danışmanlık firmasına ya da $50 bilemiyorum son fiyatları. Hatasız hazırla tüm evrakları. Yaş desen 33 problem değil. Niyetinin ingilizceni geliştirmek olduğunu söyle ve iş yerinde gerekliliğini dile getir. En önemli metrik bu. Ayrıca gayrimenkullarden bahsetmişsin bu da güzel bir artı. Ama en çok ilgilendiği şuan da çalışıyor olman ve iş yeri yazısı, ayrıca bankada gösterdiğin para miktarı.

  • Avatar Of KıvançKıvanç
  • Mayıs 25, 2019
  Cevapla

  Merhaba, öncelikle paylaşımın ve desteğin için minnettarım. Lisans hayatım henüz yeni bitti mezun oldum. Yani şuan öğrenci değilim ve Dil egitimi için new york u düşünüyorum. Aklıma takılan soru şu ben new york’da iş bulabilir miyim? Sonuçta turist vizesi alacağım. Bir tavsiyen varsa duymak isterim. Teşekkürler.

  • Cevapla

   Merhaba Kıvanç, rica ederim ne demek. Turist vizesi ile gelmeni çok önermem, herşey 5x daha zor olur senin için. Banka hesabı bile açamazsın. Turist vizesi ile gelip burada öğrenci vizesine çevirenler oldu ama bunlar hep eskide yaşandı. Trump tan sonra herşey çok zorlaştı. Göçmenlik konularında daha katılar. Öğrenci vizesi alabilirsen daha kolay olur. Alamıyorsan da turist vizesi olup buralara gelip hayatını perişan etme derim. Her ne kadar dream country gibi görünse de işin gerçeği öyle değil maalesef. Düzenini otutturana kadar çok zorluklar çekebilirsin. Ama yine de tercih senin.

  • Avatar Of Melisamelisa
  • Mayıs 30, 2019
  Cevapla

  merhaba, ben ekimde bir tanıdıgımın yanında kalıp dil kursuna gitmeyi düşünüyorum. uluslararası öğrencilere ucuza ingilizce kurslar açılıyor diye bir şey duydum. doğru mu bilginiz var mı? ya da bildiginiz bir dil okulu var mı?

  • Cevapla

   Merhaba, Anladığım kadarıyla turist vizesi ile geliyorsun. NYC ye geliyorsan ücretsiz NYPL in sunduğu dil okulları var. Haftada 2 ya da 3 gün olarak seviyene göre değişir. Başka bir eyalete gidiyorsan araştırmanı öneririm. Ayrıca meetup gibi uygulamalarda ücretsiz English Conversation Clublara katılabilirsin. https://www.nypl.org/events/classes/english

  • Avatar Of Osman AlperOsman alper
  • Temmuz 9, 2019
  Cevapla

  Merhaba..yazınızı okudum basarılarınızın devamını diliyorum..ben bir sirkette bölge müdürüyüyüm dil egitimi icin new yorka gitmek istiyorum.. bana üniversitede egitim veren dil okullarını sec daha iyi vize alırsın dediler sizce bu dogrumu.. bana önere bilecek oldugunuz bir yer var mı. ? 40 bin dolar yeterli olurmu vize icin

  • Avatar Of ZaferZafer
  • Ağustos 24, 2019
  Cevapla

  Merhaba Faruk bey. ASA College ile iletişime geçemiyorum. Türklerle ilgilenen bildiğiniz bir kişi yada birim varsa adresini verebilir misiniz. Mezun olmak üzereyim ve sonrası için bu tek planım (:

  • Cevapla

   Merhaba Zafer, sana şimdi mail attım, mail adresini kontrol et. Eğer mailim gelmediyse bana direk iletişim sayfamdan ulaş yardımcı olurum sana.

  • Avatar Of KayratKayrat
  • Eylül 2, 2019
  Cevapla

  Selamlar, Oncelikle bilgilendirici paylasiminiz icin tesekkur ederim. Turist vizesine basvurmamayi onermissiniz. Turist ile gelip sonra bir sertifikasyon (full time status) programina basvursak, statu degisikligi ile f1 vize alma olasiligimiz nedir, sizce? Kendime ait fakat gelirlerini gosteremeyecegim kucuk capli sirketim, banka hesabimda 5k $ gostermeyi planliyorum ve kendime ait gayri menkullerim var. Evli,cocukluyum. 2 ay yilbasi vesilesiyle amerikada turistik gezide bulunacagimi belirterek turist vizesi alma olasiligim nedir?

  • Cevapla

   Abi şimdi iki senaryo var.

   Birinci senaryo sadece eğitim almak için diyorsan tamam, turist vizesi ile gelip eğitimini alabilirsin, zaten statü değiştirmene gerek yok 6 ay kalabilirsin turist vizesi ile. İstediğin programa katılır eğitimini alırsın.

   İkinci senaryo geleyim yerleşeyim buraya turist vizesi ile. Uzak dur derim. Böyle bir şey yapma. Neden biliyor musun ? Şimdi evlisin çocukların var, buraya gelip statünü değiştirsen bile ne yapacaksın hedefin ne? Burada garsonluk mu yapacaksın, ya da delivery işlerinde mi çalışacaksın. Burası acımasız memleket. Evrakların olmadığı sürece hayat şartları burada çok zor. Türkiye de ki Suriyeliler gibisin bir farkın yok! Göçmensin. Ha burada evrakların olursa çalışma iznin felan olursa o zaman kral gibi hayat yaşarsın. Bence kendine bu kadar işkence çektirme. Bu bahsedilen eğer her şey yolunda giderse toplamda sana 1.5 yıla mal olacak. Trump ile her şey daha da zorlaştı bu ülkede. 1.5 yıl seni Amerika da idare edecek parayı nasıl toparlayacaksın? Ha diyorsan abi ne iş olsa çalışırım o zaman tamam. Ama değmez, mutlu olamadıktan sonra burada 10 yıl yaşasan da bir şey ifade etmez. Eğer gerçekten Türkiye de bunaldıysan ben artık burada yapamıyorum diyorsan diğer ülkelere sığınmaya başvur, geçerli bir neden ile. En azından çalışma kağıdını vs. alır düzgünce insan gibi bir hayat yaşayabilirsin. Beni yanlış anlama ben bu ülkede iki statüye de girdim, iki statüyü de iyi biliyorum, o yüzden abi Green Card a başvur çıkarsa evraklarını alır gelir kral gibi hayat yaşarsın, öteki türlü boşver Amerika’yı.

  • Avatar Of Hüseyin Ilhanhüseyin ilhan
  • Eylül 8, 2019
  Cevapla

  Merhaba,kız arkadaşımla birlikte gitmek istiyoruz Amerika’ya henüz şehir belirlemedik 2-3 aylık bir dil okulu ile anlaşıp gittiğimizde orada master için bir okula yazılmayı düşünüyoruz böyle bir şey yapılması mümkün müdür sizce.Birde ikimizde mühendisiz ve yeni mezunlar sayılırız ayrı ayrı başvuru yaptığımızda mı yoksa evlenerek evli başvuru yaptığımızda mı vize çıkma olasılığı yüksektir bu konuda bilginiz varsa paylaşabilir misiniz.Teşekkürler

  • Cevapla

   Merhaba, valla iki senaryoda zorlu. Burada ki olay tamamen gostereceginiz para miktarina ve yazilacaginiz okula bagli. Eger ikinizde ogrenci vizesi alip gelirse burada normal dil okulu ile baslayip akabinde mastera yazilmak cok kolay. Ama sizi bekleyen zorluklar olacak. En basiti ev bulma, oda bulma.. kimse couple a oda vermiyor. Eve tasinamazsin SSN in yok gelirin yok kimse sana evde vermez bunun icin guarantor bulman gerekecek. Yani Huseyin iki kisi bu ise baslarsaniz surpriz dolu bir yolculuk olacak. Psikolojik olarak ve maddi olarak buna gerecekten hazir olmaniz gerekiyor. Vize alabilir miyiz sorusuna cevap veremiyorum cunku inan hersey surpriz… is tamamen konsoloslukta ki memura kalmis..

  • Avatar Of ÖzcanÖzcan
  • Kasım 18, 2019
  Cevapla

  Selamlar, Biz bu yaz ABD’ye gelmek istiyoruz. Açıkça vize için biraz tedirginiz. Bu sene mezun olacağımız için sıkıntı olabilir. Dil okulları çok araştırdık ve vize garanti olsun şansımız daha çok artsın diye Kaplan ile gelmeyi düşünüyoruz. Bir alternatif daha var Laguardia kolejinin 2 aylık dil eğitimi var ve çok daha ucuz. Sizce hangisini tercih etmemiz gerekiyor vize için kolejin dil okulu ucuz diye şansımız azalır mı?

  • Cevapla

   Merhaba, bütçeniz iyi ise kesinlikle Kaplan’a yazılın derim. Kaplan ın eğitimi de çok iyi.

  • Avatar Of ÖzgeÖzge
  • Ocak 6, 2020
  Cevapla

  Merhabalar, Ben de eylül ayında dil eğitimi için Asa College gelmeyi planlıyorum. Türklerle ilgilenen birimin adresini bana da verebilir misiniz. Bide vize durumlarıyla ilgili ben şu an çalışıyorum iş yerinden belge alabilecek durumdayım ama 3 aylık başvuru için ne kadar bankada göstermem gerekiyor? Teşekkürler 🙂

  • Cevapla

   Merhaba Ozge mail olarak gonderdim sana.

    • Avatar Of Gökhangökhan
    • Mayıs 4, 2020

    bana da gönderebilir misiniz ?

   • Gönderdim ?

    • Avatar Of KısmetKısmet
    • Ağustos 24, 2020

    Bana da gönderebilir misiniz?

   • Gönderdim şimdi email adresinize. Bol şans.

  • Avatar Of EnesEnes
  • Şubat 15, 2020
  Cevapla

  Merhaba !!! Faruk öncelikle çok teşekkürler verdiğim bilgiler için aracısız kendi gitmek isteyen insanlar İçin Çok önemli şeyler bence Benim sormak istediğin sence tecrübelerine göre türk işyerleri çokmu dolar çok yüksek böyle planım var ama illaki orda çalışmamda lazım geçinmek için türk lokantalarında felan iş bulunabilir mi türk istememin sebebi 0 ingilizcemin olması

  • Cevapla

   Merhaba Enes, şimdi gideceğin eyalete bağlı. Eğer New York’a gidersen evet çok fazla Türk işletmesi ya da restaurant var. İş bulabilirsin ama çok komik rakamlara çalışmak zorunda kalırsın. Birde yaşam koşulun burada nasıl bilmiyorum ama orada çok kötü seviyelerde olacak. Bir İngilizcen yok, iki çalışma iznin yok ne işi olursa yaparım kafasında olacaksın ee üçte dolar pahalı kirası yemesi içmesi okulu derken zor bir süreç

   Önerilerim:
   1- Psikolojik olarak kendini bu senaryoya hazırla. Eğer bunun üstesinden gelirsen durumunu düzelttiğinde biraz daha keyifli hayat yaşarsın.
   2- İngilizceni burada en azından B1 ya da B2 seviyesine getir. Boş ingilizce ile gitme. Gerek yok, çünkü orada yaşam mücadelesi vermek zorundasın. Yani para kazanmak zorundasın. E şimdi sen ne ara ders çalışacaksın? Üstelik Türk restaurantında çalışmaktan bahsediyoruz? Yine gidip Türkçe konuşacaksın. Eee amaç İngilizce öğrenmek değilse ne diye gidiyorsun? Bir başkasına kölelik yapmak için mi? Çünkü kimliğin yok senin burada ki Suriye lilerden bir farkın olmayacak. Onlarda büyük şehirlere gelmeye çalışıyor çünkü Suriye li işletmelerde çalışırız diye. Aynı mantık. Dolayısıyla İngilizceni burada geliştir git orada practice yaparsın.

   Bol şans…

  • Avatar Of Burakburak
  • Nisan 30, 2020
  Cevapla

  Merhaba! Öncelikle teşekkürler. Gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş. Az önce usailan .com sayesinde odamı buldum. Umarım en kısa zamanda seyahat yasakları kalkar da gelirim 🙂

  • Cevapla

   Merhaba, ne demek rica ederim. Bu arada ödemeyi odayı görmeden asla yapma; kendini her zaman güvenceye al.

  • Avatar Of Sait CanSait Can
  • Mayıs 16, 2020
  Cevapla

  Merhaba herkese,
  Bu eylül ya da ekim ayı gibi new yorka dil eğitimi almaya gidiyorum.1 yıl felan kalırım tahminen dil eğitiminde.Sonrasında college’de business administration egitimi alırım 1 yıl olanlarından. En sonda mba programlarına başvuracagım.Makine mühendisiyim. Benim hikayeme benzeyen hikayesi olan,planları planlarıma paralellik gösteren kız-erkek arkadaşlarla arkadaşlık kurmak istiyorum.Burdaki arkadaşlık amacım hem birbirimizden motivasyon,fikir ve dayanışma almak hemde herşeye ortak girip masraflarımızı kısmak ilk zamanlar için.Herkes bilirki türkiyede iki erkek yan yana gelip muhabbete başladıgında ya bi yerleri fetihederler ya ticaret yaparlar(gittigimizde daha ilk ay araba alıp uber yaparız dönüşümlü olarak gibi, ana işimiz harici). Malum türkiyeden giderken durumunuz ne kadar iyide olsa 7.10 a bölünce komik şeyler oluyor 🙂 Benim tek kıstasım var türkiyeden başka bir ülkeye gidiyorum oo kurtuldum cennete gidiyorum kafasıyla bana mesaj atılmasın.Çünkü kendi ülkesinde birşeyler başaramamış kimse nerede olursa olsun yine başarılı olamayacak. Amacım türkiyede alamayacagım dil ve mba egitimini oradan alabilmek. Muhabbetim güzel diye düşünüyorum.Mesaj atmaktan çekinmeyin.Bol bol mesaj atabilirsiniz. (:

  email: [email protected]

  • Avatar Of KısmetKısmet
  • Ağustos 24, 2020
  Cevapla

  Merhaba arkadaşlar, ben yurt dışı eğitim konusunu yeni araştırmaya başladım ve bir an önce kafamda oturtup faaliyete geçmek istiyorum. Bunun için Asa Collage’i düşünüyorum. Maddi açıdan kendimi hazırlamaya çalışıyorum. Son zamanda başvuru yapıp onay alan arkadaşlardan ricam toplamda ne kadara ihtiyacım olduğu, şu an başvuru yapsam vize işlemleri vs.’nin ne kadar sürede sonuçlanacağı hakkında bilgi verebilirler mi?

  • Avatar Of Cem AltundalCem Altundal
  • Ekim 26, 2020
  Cevapla

  Merhaba Faruk bey, ben de New York’da dil eğitimi almak istiyorum. Acaba Kadıköyde bulunan hangi dil okulu danışmanlık ofisine gittiniz? Yorumlarda Kaplan’ın adı geçti bu anlamda Kaplan başarılı mıdır? Şimdiden çok teşekkür ederim. Mailim xxx

  • Cevapla

   Merhaba Cem bey Kadıköy de Truva ya gitmiştim dil okulu danışmanlık firması. Kaplan ın artıları :

   1- Gelen kitle çok kaliteli, genel de diğer ülkelerde zengin olan aileler çocuklarını oraya gönderiyor
   2- Eğitim ve hocalar çok iyi
   3- Vize alması çok kolay
   4- Etkinlikleri daha fazla ve sosyalleşme daha kolay

  • Avatar Of Ömer HasanÖmer Hasan
  • Aralık 17, 2020
  Cevapla

  merhaba Faruk Bey,
  New York dil eğitiminiz oradaki harcamalarınız dahil olmak üzere ne kadara mâl oldu?

  • Avatar Of Nur ArslanNur Arslan
  • Şubat 18, 2022
  Cevapla

  Merhaba. Açıkcası dil okul dediklerinde tam olarak onu anlayamıyorum. Mesela benim ingilizcem A2-B1 gibi bir aralıkta(B2 de olabilir). Diyelim ki, başlanğıc seviyelerdeyim, şimdi böyle bir ingilizceyle gitsem, orda bana nasıl öğretirler. Yani, dil okulu tamamen ingilizceden ingilizceye mi, ya nasıl? Rica etsem, açıklayabilir misiniz?

  • Cevapla

   Beliri bir seviyeye geldikten sonra kitaplardan kendinizi uzaklaştırmanız gerekir. Teorik bilgiye ve öğrenmeye devam edin. Ancak yurtdışına çıkarakta bu öğrendiğiniz teorik bilgileri pratiğe dökün. Konuşarak insanlarla iletişim kurarak aksanı anlayarak kendinizi geliştirin. Yurtdışının en büyük avantajı bu. Ayrıca bir de oradaki kültürü görmeniz farklı ülkelerden insanlarla tanışmanız vizyonunu çok geliştirecektir. Olaya sadece kitaptan ya da kurstan standart ingilizce gelişimi olarak bakmayın. Bu aslında tamamen kişisel gelişim.

  • Avatar Of MelekMelek
  • Şubat 27, 2022
  Cevapla

  Merhaba ,
  Bende Asa College ile dil okuluna gelmeyi düşünüyorum. Rica etsem diğer yorumlarda bahsedilen türklerle ilgilenen bölüm iletişim bilgilerini bana da gönderebilir misiniz? Ayrıca hangi kampüsü önerirsiniz, ulaşım iş bulma konaklama açısından Brooklyn mi Manhattan mı doğru seçim olur . Son olaRak bu şekilde gidip iş bulabileceğini çalışarak hayatını idame ettirebileceğini düşünmek hayalperestlik mi olur ? (Daha önce W&T yaptığım için SSN’im var)Cevaplar için şimdiden çok teşekkürler

  • Cevapla

   Merhaba mail olarak iletişim bilgilerini gönderiyorum. Ben Manhattan kampüsteydim iş imkanı olarak city yani Manhattan daha çok tercih ediliyor. Brooklyn’de ki de çok güzel bir yerde Downtown Brooklyn’de ama benim önerim Manhattan kampüsü tercih etmeniz olacaktır. City de iş imkanı daha fazla. Çok muhteşem olmasada garsonluk gibi işleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yorum Yazın

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle