Dijital Pazarlama Alanında Kendini Geliştireceklere Harika 10 Kitap Önerisi

Dijital Pazarlama Alanında Kendini Geliştireceklere Harika 10 Kitap Önerisi

Dijital Pazarlamada Kariyer Hedefleyenlere Yönelik Öneriler

Eğer Dijital Pazarlama Alanında ya da Sadece Pazarlama Alanında Kariyer Yapmak ya da Kendinizi Geliştirmek İsterseniz İşte Size Harika 10 Kitap Önerisi. Bu Kitaplar Ufkunuzu Genişletecektir.

Listede daha önceden okuduğunuz kitapları bulabileceğinize eminim. Benim için bu on kitabın onuda çok değerli. O yüzden sıralama random yapılmıştır. Yani birinci sırada yer alan kitap en iyi ya da son sırada yer alan kitap en kötüsü anlamına gelmemektedir. Her biri ayrı değerli bilgi ve içerik taşımaktadır. Bazı kitapları bulabileceğiniz linkleri de sizlerle paylaştım.

Growth Hacker Marketing: A Primer on the Future of PR, Marketing, and Advertising – Ryan Holiday

Growth Hacker Marketing Kitabi Vcl4Lj

Growth Hacker Marketing: A Primer On The Future Of Pr, Marketing, And Advertising – Ryan Holiday

Gmail, Facebook, AirBnb, Evernote. Bu multi milyar dolarlık şirketler PR ya da dijital pazarlamaya para harcamadan bu seviyelere geldiler. Bu firmaların reklam panoları bile yoktu bu seviyeye geldiklerinde. Bunu başarılı bir şekilde anlatan bir kitap. Kitapta vurgulanan konu bu firmaların bir stratejisi vardı o da  Growth Hacking idi ve işe yaradıda. Kitabın türkçesini bulamadım o yüzden link paylaşamıyorum İngilizcesi de çok ağır bir ingilizce değil hepinize tavsiye ederim. Growth Hacking konusunda baya işinize yarayacaktır.


Rakibini Yere Ser – Gary Vaynerchuk

Rakibini Yere Ser Kitabi Hktjwk

Rakibini Yere Ser – Gary Vaynerchuk

Size kötü bir haberimiz var: Pazarlama zor bir iş ve giderek de zorlaşıyor. Ama geçmişin yasını tutacak ya da kendimize acıyacak vaktimiz yok. Modern hikâyeciler olarak pazarın gerçeklerine uyum sağlamak zorundayız, çünkü pazarın kendini bize uydurarak yavaşlamaya hiç de niyeti yok! Günümüzde içerik hiç olmadığı kadar önemli, ancak mesele sadece nitelikli içerik de değil, sosyal medya platformlarına ve mobil cihazlara uygun ve nitelikli içerik. Bu gürültülü dünyada sesinizi sosyal medya platformlarının açtığı pencerelerden var gücünüzle bağırarak duyuramazsınız. Sesinizi duyurmanın yolu, gücünüzü doğru kullanmaktan ve yeni mecralara uygun farklı hikâye formlarını anlatmaktan geçiyor.

Bu kitabı D&R’dan satın alabilirsiniz tıklayın.


The New Rules of Marketing & PR – David Meerman Scott

The New Rules Of Marketing And Pr Kitabi O74Oiz

The New Rules Of Marketing &Amp; Pr – David Meerman Scott

Pazarlama denilince akla gelen ilk konun Dijital Pazarlama olduğu doğru değil mi? Aslında bu çokta doğru değil. Pazarlama ve taktiklerin değişimlerini gördükçe asıl konunun büyük düşünce olduğunu her küçük işletme pazarlama uzmanları bilir. 9 dilde, 375.000’den fazla kitap sattı.  Bu kitabı okuduktan sonra işletmeniz için doğru yatırım kanalını bulabileceğinize eminim.

Kitabın Türkçe’sini bulamadım ancak bu kitabı D&R’dan satın alabilirsiniz tıklayın.


Viralnomics: How to Get People to Want to Talk About You – Jonathan Goodman

Viralnomics Kitabi Pzdfwy

Viralnomics: How To Get People To Want To Talk About You – Jonathan Goodman

Eğer ürün ya da hizmetlerinizin sosyal medya hesaplarınızdan doğru hedef kitleye doğru zamanda ulaştırılmasını istiyorsanız bunun için hangi butona tıklayacağınızı bilmenize gerek yok; bilmeniz gereken sadece insanların ilgisini nasıl çekebileceğiniz konusu olmalıdır. İşte tam burada kitap yardımımıza koşuyor ve bize ilginç taktik ve bilgiler sunuyor.

Kitapın Türkçe versiyonunu bulamadım dili İngilizce’dir; ancak mutlaka okumanızı tavsiye ederim.


The Everything Store: Jeff Bezos and the Age of Amazon – Brad Stone

The Everything Store

The Everything Store: Jeff Bezos And The Age Of Amazon – Brad Stone

Amazon’un kuruluşunu hatırlarsınız belki.. Sadece kitap satışı yapılıyordu.. Sonra stratejiler değişti ve her şey Amazon’da satışa çıktı.. Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’u bu kitapta bulacaksınız.

Kitapın dili İngilizce ve Pandora’dan kitapı satın alabilirsiniz tıklayın.


Dijital Çağda İçerik Yönetiminin Kuralları – C.C.Chapman, Ann Handley

Dijital Cagda Icerik Yonetiminin Kurallari Kitabi Gtszta

Dijital Çağda İçerik Yönetiminin Kuralları – C.c.chapman, Ann Handley

Pazarlamanın mükemmel içerikler sunmak olduğunu neredeyse herkes biliyor. Ancak günümüzde bundan daha fazlası gerekiyor. Mükemmel içeriğinizi, ilgi çekici, unutulmayan ve takip edilen hale getirmeniz şart.  Online içerik geliştirmek sanıldığı kadar kolay değil. Elinizdeki tüm kanalların (Facebook, Twitter, Google + Youtube v.s) en etkin özelliklerini kullanarak alıcılarınıza ulaşmaya çalışmalısınız. Peki, ama nasıl? İşte Dijital çağda içerik yönetimin kuralları size bu sorunun yanıtlarını vermek için yazıldı.

Kitabı idefix’ten satın alabilirsiniz tıklayın.


Gerçek Zamanlı Pazarlama ve Halkla İlişkiler – David Meerman Scott

Gercek Zamanli Pazarlama Kitabi G3Plue

Gerçek Zamanlı Pazarlama Ve Halkla İlişkiler – David Meerman Scott

Dünya şaşırtıcı bir şekilde değişiyor, artık gerçek-zamanlı bir çağda yaşıyoruz. Üstü toz tutmuş iş planları hemen-şimdi stratejisinin baskısı altında eziliyor. Siz pazarlama stratejilerinizi ve halkla ilişkiler etkinliklerinizi hazırlayıp, zaman planınıza göre uygulayana kadar günler geçiyor. Bilgi dijital kanallardan çağlayan gibi dökülürken pazarlama ve halkla ilişkileri bu yeni gerçekliği yakalamak için değişmeye zorluyor. Bu gerçek-zamanlı dünyaya uyum sağlamazsanız pazarın dışında kaldınız demektir.

Kitabı idefix’ten satın alabilirsiniz tıklayın.


Sosyal Medyada Yapılan Müthiş İşler / Vasat İşler – Scott Stratten

Sosyal Medyada Yapilan Muthis Isler Kitabi Zgq4Vy

Sosyal Medyada Yapılan Müthiş İşler / Vasat İşler – Scott Stratten

İsminden de anlaşılacağı üzere size aslında bir değil iki kitap takdim ediyoruz. Önlü arkalı basılan bu kitabın bir tarafı işte başarılı olan çalışanlar ve yöneticilerin günümüzün en etkili medyalarından sosyal medya aracılığıyla ortaya çıkardıkları Müthiş İşler, diğer tarafında ise, sosyal medyayı yanlış, etkisiz ve gereksiz zamanlarda kullanan çalışan ve yöneticilerin ortaya çıkardıkları Vasat hatta zaman zaman Felaket İşler anlatılıyor. Scott Stratten’ın UnMarketing adlı interaktif web sitesine gönderilen birbirinden farklı “iyi” ve “kötü” gerçek hikayelerin de yer verildiği kitapta yazar bu hikayeler ışığında, okuyucularına bazı işler nasıl müthiş hale getirilir bazılarıysa felaket, bunu gösteriyor.

Kitabı D&R’dan satın alabilirsiniz tıklayın.


E-Sosyal Toplum – Jeff Jarvis

E Sosyal Toplum Kitabi Sike9Y

E-Sosyal Toplum – Jeff Jarvis

Daha önce bestseller olmuş Google Olsa Ne yapardı? Kitabının yazarı Jeff Jarvis, Dijital Çağ’ın yenilikçi ve optimist düşünürlerinden biri. Onun temel çalışma alanı olan internet ve değişen sosyal hayat, bu kitabının da ana konusunu oluşturuyor. İnternetin hayatımızın en önemli ve başat parçalarından biri haline gelmesi hatta bazı kuramcılara göre insan bedeninin halihazırda en işlevsel uzuvlarından biri olması beraberinde, “mahremiyet ve kamusallık” kavramların da yeniden tartışılmaısna neden oldu. Jarvis, internet ile paylaşımın sınırsızlaşmasının faydalarına methiyeler düzerken, onun zararlarından dem vuranların da görüşlerini tartışmaktan kendi teoremine göre haklı veya haksız bulduğu noktaları irdelemekten geri durmuyor. Ve kitabında internet ve sosyal medya dünyasının beyinleri ve sermaye sahipleri olan Mark Zuckerberg, Eric Schmidt, Evan Williams ile yaptığı röportajlara da yer veren yazar bu vesileyle bahsi geçen isimlere minnetini gösteriyor.

Kitabı D&R’dan satın alabilirsiniz tıklayın.


Satan Reklam Yaratmak – Luke Sullivan, Sam Bennett

Satana Reklamlar Yaratmak Kitabi Swjkqe

Satan Reklam Yaratmak – Luke Sullivan, Sam Bennett

Uzun yıllardır dünyada ve Türkiye’de metin yazarlarının, sanat yönetmenlerinin, reklam öğrencilerinin, kısacası reklam sektöründeki her alandan yaratıcının ilham kaynağı olan Satan Reklam Yaratmak, güncellenmiş ve genişletilmiş yeni baskısıyla başucu eseri olmaya devam ediyor.

Reklamcılığın klasik kitabının bu yeni baskısında
-Dijital dünyaya uygun yeni bölümler ve güncellemeler
-Sosyal medyayı ve son on yıldır filizlenen yeni platformları etkin kullanmak için öneri ve örnekler
-Reklamın bugününe ve geleceğine dair parlak öngörüler de var.

Kitabı idefix üzerinden satın alabilirsiniz tıklayın.

Liste dışında gerçekten çok iyi olduğunu düşündüğünüz kitap önerileriniz varsa lütfen benimle paylaşın.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle