E-posta Pazarlaması Yaparken İçerikte Nelere Dikkat Etmeliyiz?

E-Posta Pazarlaması Yaparken İçerikte Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Birçok işletme için e-posta pazarlaması vazgeçilmez bir pazarlama tekniğidir. Mevcut müşterilerinize veya henüz müşteriniz olmamış ancak olabilecek potansiyel müşterilerinize çok hızlı bir şekilde e-posta üzerinden ulaşabilir ve mesajınızı verebilirsiniz.

Bu yazımda sizlere e-postalarınızın mükemmel görünmesi için yapabileceğiniz 14 özellikleri derledim. Şimdi gelin sırayla bunlara göz atalım…

1. İlk görünen başlık alanında özel banner / resim kullanın

E-posta ilk açılış deneyimi olarak kullanıcının karşısına güzel ilgi çekici bir görsel ile çıkabilirsiniz. Özellikle e-postalarınızda tekrar eden bölümleriniz varsa size farklı bir görünüm için bu önerilerimi dikkate alabilirsiniz. Bu tür özel başlıklar, standart düz metin başlıklarından daha iyi görünmekle kalmaz, aynı zamanda marka kimliğinizi de iletmenize yardımcı olabilir.

Usecustomimages
Güzel Ilgi Çekici Bir Görsel Ile E-Posta Açılış Deneyimi Sağlayın

2. Arka plan rengi ekleyin

Herkesin gelen kutusu, beyaz arka plana sahip e-postalarla doludur. Ancak, e-postanıza uyumlu bir arka plan rengi bulabilirseniz, daha dikkat çekici ve ilgi çekici görünebilir. Bu şekilde insanların e-postanız ile etkileşime geçmesini sağlayabilirsiniz.

2. Introduce A Background Color 1
E-postanızda arka plan rengi uygulayın

3. İçeriği daha da eğlenceli hale getirin

İçerik ayraçları, e-postanızı farklı bölümlere ayırmak için harika bir yöntemdir. Bu, içeriği bölmeye ve daha düzenli hale getirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca insanlar sıkılmadan rahat bir şekilde e-postanızı okumaya devam edecektir.

Genelde e-postalarda açılma oranı gibi metrikler çok önemli olup, açılma oranını tıklama oranı ile birleştirdiğinizde tıklama analizlerini yaparsanız kaç tıklama e-postanızın üst alanından gelmiş, kaçı alt alanından gelmiş ayırabilirsiniz. Bu size e-postanızın aşağıya doğru kaydırılıp okunup okunmadığını da anlamanıza yardımcı olacaktır.

İçeriğinizi Ayraçlar Ile Ayırın
İçeriğinizi ayraçlar ile ayırın

4. İçerik aralarında özel resimler/emojiler kullanın

😎 İçerik aralarına yaratacağınız stil farkı ile içeriğinizi özgün kılabilirsiniz.

🤩 Özel görüntü ayraçları, e-postanıza özgün bir farklılık katar ve içeriğinizin dikkat çekmesine yardımcı olabilirsiniz.

E-postanızı iyileştirmek için özel görsel içerik alanları eklemeyi deneyin.

Ourcustomer
İçerik geçişlerinde ve aralarında özel resimler kullanın

5. Güçlü bir başlık ile başlayın

İnsanlar e-postanızı açtığında, güçlü bir başlık veya logo ile dikkat çekin. E-postanızın değer görebilmesi ve tıklama oranınızın yüksek olması için bu önemli bir maddedir. Aslında belki de en basit işlem olup birçok işletme tarafından göz ardı edilmektedir.

Startwith
E-postanızı güçlü bir başlık ile başlatın

6. Kenarlıkla denemeler yapın

Herkese uygun olmasa da içeriğinizle uyumluysa, kenarlık tasarımı kullanarak e-postanıza estetik bir görünüm kazandırabilirsiniz..

Bitcoin
E-posta tasarımınızda kenarlık kullanabilirsiniz

7. İkinci bir yazı tipi ekleyin

E-postanızın ana metnini tamamlayacak ek bir yazı tipi (veya iki) bulabilirsiniz. Bu e-postanızın daha çok ilgi görmesini ve içeriklerin okunmasını sağlayabilir.

1
Ek bir yazı tipi kullanın

8. Resimlerinize stil verin

Çevrimiçi gördüğünüz çoğu görüntü, düz kenarlı standart dikdörtgendir. Sizininkinin farklı görünmesi için bir şeyler yapın (ve tutarlı kalmaya özen gösterin). Köşeleri hafifçe yuvarlamayı deneyebilir veya tamamen yuvarlak bir görüntü seçebilirsiniz.

Style
Resimlerinizi standartın dışında bir tasarımla kullanabilirsiniz

9. İkinci bir renk ekleyin

E-postanızı vurgulamak için ikinci bir renk ekleyerek derinlik katabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte pembe kullanıldığını görebilirsiniz.

Bazı alanları vurgulayarak vermek istediğiniz mesajın karşı taraftan daha iyi bir şekilde alınmasını sağlayabilir. Bunu yazı fontunuzda ve stilinde ufak değişiklikler yaparak sağlayabilirsiniz.

9. Introduce A Secondary Color
Yazılarınızda farklı renkler kullanıp mesajınızı daha net verebilirsiniz

10. Arka plan renklerini kullanın

Belirli bir içeriğin arka plan rengiyle vurgulanması, e-postanızı görsel olarak bölmek ve belirli bölümlerin öne çıkmasını sağlamak için son derece etkili bir tekniktir. Aynı zamanda bu içeriğin daha rahat okunmasını ve anlaşılmasını sağlar..

10. Utilize Sectional Background Colors
E-posta metinlerinizde bazı bölgelerin arka plan renklerini farklı bir şekilde kullanabilirsiniz

11. E-postanızın okunabilir olmasına dikkat edin

Muhtemelen en önemli ancak göz ardı edilen şey, e-postanın okunabilirliğini optimize etmektir.

Bu, yazı tipinin ne çok büyük ne de çok küçük olmadığından ve dikey boşluğun düzgün olduğundan emin olunarak sağlanabilir. E-posta tasarımını bitirdiğinizde kullanıcı gözüyle e-postanızın içeriğini okuyabilir ve değerlendirebilirsiniz.

11. Optimize The Readability Of Your Newsletter
Kolay okunabilir e-postalar hazırlayın

12. Yazı tipi stillerini çeşitlendirin

Kalın ve italik kullanımını stratejik bir şekilde kullanmak, bilgiyi etkili bir şekilde vurgulayabilir ve e-postanıza estetik katabilir.

12. Diversify Font Styles
Yazı tipi stillerini aktif kullanarak e-postanızda daha estetik bir görüntü sağlayabilirsiniz

13. Benzersiz bir bölüm veya stil yaratın

Markanıza karakter kazandırmak için farklı bir bölüm yapabilirsiniz. E-postanızın başlangıcında ya da ortasında ilham veren bir alıntı kullanabilirsiniz. Bunu sürekli hale getirerek e-postanızın karakter kazanmasını sağlayabilirsiniz.

13. Introduce A Unique Section Or Style
Alıntılar Ile E-Postanızda Benzersiz Bölümler Oluşturun

14. Kişisel bir imzayla bitirin

Okuyucularınızı etkileyecek son hamlenizi yaratıyorsunuz, bunu güçlü ve estetik bir şekilde kişisel imzalarınızla yapabilirsiniz.

14. End With A Personal Sign Off
Kişisel imzalarınızla e-postanızı bitirin

En son blog içeriklerim hakkında güncellemeler için beni takip etmeyi unutmayın. E-posta adresinizi yazıp bültene abone olarak yeni içerikler ve güncellemeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle
Abonelik
Bildirim
guest

0 Yorumlar
Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Göster