Google Optimize Eğitimimi Yayınladım

Google Optimize Eğitimimi Yayınladım

Google Optimize Eğitimi

Genelde hepimiz ilk Google Optimize kurulumu yaparken problem yaşamışızdır. Sizlere bu Google Optimize Eğitimleri eğitim paketimde Google Optimize kurulumundan , Google Optimize A B Testinden, Google Optimize Personalization dan , Multivariate test yani çok değişkenli değişikliklerden ve aynı zamanda Redirect yani yönlendirmelerden profesyonel bir şekilde bahsedeceğim.

Aynı zamanda Google Optimize kurulumunun Google Analytics ile ilişkilendirilmesinin nasıl yapıldığından da bahsedeceğim. Bu sayede Google Analytics eğitimleri olarak Analytics’ e giriş eğitimini almış olacaksınız. Google Analytics kurulumu nasıl yapılır ve bu kurulumu yaparken nelere dikkat etmemiz gerekir bunları da size anlatacağım.

Google Ads eğitimleri ya da bir başka deyişle Google AdWords eğitimi son zamanlarda çok kişinin benden talep ettiği ancak piyasada çok fazla sayıda online eğitim olduğundan bu tarz bir eğitime detaylı bir şekilde girmeyeceğimi bildirmek isterim. Genelde Analytics, Hotjar, Google Optimize, Insider, Optimizely, Programmatic, Semrush, ahrefs, bouncex, chartbeat, moz, gibi daha profesyonel alanlarda sizlere online eğitim vereceğim.

GO yani Google Optimize Eğitimim Size Ne Gibi Faydalar Sağlayacak?

Özellikle e ticaret web sitelerinin checkout page gibi yani satın alma sayfalarında bir çok değişkenleri test etmeleri ve en iyi performans gösteren satın alma sayfasını yayınlamaları gerekir. Bu eğitimi alarak sayfalar üzerinde kod bilgisi olmadan nasıl değişiklikler yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Normalde satın alma sayfalarını düzenlemek en zor aşamadır ve kodlarda yanlış bir düzenleme web sitenizi çalışamaz duruma getirebilir. Ancak Google Optimize ile web sitenize zarar vermeden tüm değişiklikleri hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Analytics kodunu entegre ederek, a b testing yani a b testlerinin sonuçlarını Google Analytics hesabınızda başarılı bir şekilde analiz edebilir ve yorumlayabilirsiniz.

Google Tag Manager a Google Optimize kurulumu nasıl yapılır ve çalıştırılır bunu öğreneceksiniz. Google Tag Manager da kurulumu yaparken Optimize’ı sadece spesifik sayfalarda ya da tüm web sitesi genelinde nasıl çalışıtırabiliriz bundan da bahsediyor olacağım.

Google Optimize izleme kodunu eklerken nelere dikkat etmeliyiz bunları öğreneceksiniz.

Landing pages yani kullanıcıları ya da müşterileri karşıladığımız landing sayfalarımızda nasıl test yapabiliriz bize ne gibi faydalar sağlar bunlar hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Dijital pazarlama alanında çalışan herkesin mutlaka Google Optimize’ı biliyor ve kullanıyor olması gerekiyor. Dolayısıyla bu eğitimi tamamlayarak Google Optimize’da kendinizi ileri seviyeye taşıyabilecek ve yönettiğiniz hesapları daha profesyonel şekilde geliştirebileceksiniz.

ve daha bir çok yararlı bilgileri öğreneceksiniz… Örneğin :

Start experiment – Create experiment – Redirect test – Click add – Experiment objectives – Creating variants gibi daha bir çok Google Optimize üzerinde ki ingilizce terimleri öğrenecek ve butonların ne işe yaradığı hakkında fikir sahibi olacaksınız.

Sales funnel dediğimiz satış hunileri oluşturacağız ve bu huniler ile ne kadar başarılı olduğumuzu ölçebileceğiz. Ya da bir başka deyişle A / B testi yaparken en başarılı olan sayfanın ya da satış hunisini en çok tamamlayan sayfanın hangisi olduğunu ölçümleyebileceğiz.

Landing page ‘e yönlendirilen reklamlar ile sadece data toplayan satış yapmayan web sitelerinde de ne gibi optimizasyonlar yapabilirsiniz bunlardan bahsediyor olacağım.

Insider ve Google Optimize farkı nelerdir, Insider almalı mıyım, sorusunun cevabına erişeceksiniz.

Aslında bu eğitimi alırken az bir şeyde olsa Google Analytics eğitimi de almış olacaksınız. Çünkü bu eğitim sonucun da yaptığımız işlerin Analytics raporlarına bakıp yorumlayacağız.

Ben Sosyal Medya Yöneticisiyim, Bu Eğitim İşime Yarar mı?

Kesinlikle yarar. Normalde sosyal medya reklamlarında iki ayrı reklam grubu açıp A/B testi yapabilirsiniz. Ancak sosyal medya reklamlarından direk web sitesine reklam çıkıyorsanız reklam çıkılan sayfayı ya da landing page i doğru bir şekilde ölçümleyebiliyor ve üzerinde testler yapabiliyor olmanız lazım.

Özellikle sosyal medya da oluşturduğunuz hedef kitleye özel spesifik landing pageleri ve testleri oluşturmanız gerekebilir. Örneğin tek bir URL (ana sayfa) ancak siz Google Optimize ile oluşturacağınız spesifik kitleye farklı içerikler sunabilirsiniz.

Ben Hiç Bir Şey Bilmiyorum, Yine de Bu Eğitim Seviyeme Uygun mudur?

Evet, kesinlikle uygundur. Ancak bazı metodlar size zor gelebilir burada da sizden istediğim kendinizi geliştirmeniz ve öğrenmeye açık olmanızdır. Sıkıcı ve herkesin bahsettiği konulardan ziyade daha profesyonel bir şekilde eğitimi anlattım. Ama bu demek değildir ki seviye anlamanızı zorlaştıracak.

Size ilk kurulumdan başlayıp sonra ki aşamalara kadar tüm bilgileri aktaracağım. Burada ki amaç en iyi şekilde kendinizi ileriye taşıyabilecek bilgilere sahip olmanız.

Google Optimize’ı Mobile App’imizi Geliştirmek İçin Kullanabilir miyiz?

Evet, Firebase A/B testing ile mobil uygulamalarınız üzerinde test yapabilme ve değişiklik yapabilme şansına sahip olacaksınız. Bu konuyla ilgili de kısa bir şekilde eğitimimde bahsediyor olacğaım.

Özel olarak mobil uygulamalarınız için benden direk danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz.

Google Optimize eğitimine  Online Eğitim platformundan katılabilirsiniz .

 

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle
Abonelik
Bildirim
guest

0 Yorumlar
Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Göster