Farkında mısınız ? X-Rayleniyoruz.

Farkında Mısınız ? X-Rayleniyoruz.

Yurtdışında yaşayan biri ülkemize geldiğinde en garipleşeceği durum her yerde X-Ray cihazlarını gördüğü zaman olacaktır.

Son 2 senedir Amerika’nın New York eyaletinde yaşadım ve o yaşadığım dönemde yani 2 senede X-Ray cihazından geçtiğim sayı yazıyla “sıfır” rakamla 0. Ki Amerika dediğimiz ülkenin sürekli terör örgütlerinden tehdit almasına rağmen. X-Ray cihazını AVM’lerde, toplu taşıma araçlarında vb. yerlerde göremezsiniz. Havaalanı ve devletin belirli kurumlarında mevcuttur. Bir başka ilginç olayda adamlarda silah serbest, yani elini kolunu sallaya sallaya silahla dolaşabiliyorsun…

Metroda X Ray Cihazlari Bhu3Yg

Metroda X-Ray Cihazları

Yalnız iş ben Türkiye’ye döndükten sonra değişti. Avm’ye girersiniz X-Ray cihazından geçersiniz.. Aynı zamanda çantanız varsa bir de onun için çantalar için olan X-Ray cihazı kuyruğuna girersiniz. Metro’ya binersiniz X-Ray cihazından geçersiniz. Yani İstanbul’da yaşayan birinin X-Ray ışınlarına maruz kaldığı ortalama sayı günlük 3-4.

******************

Hadi diyecekler ki ülke de terör tehtidi var. Yahu kardeşim her ülkenin terör tehtidi var vatandaşa böyle muamele yapılmaz ki. Sonra çıkıyor bir takım arkadaşlar “Avrupa bizi kıskanıyor” diyor.. Avrupa seni neden kıskansın be adam. Gidiyorsun o cihazları onlardan alıyorsun, gidiyorsun uçağı onlardan alıyorsun, teknolojinin en iyilerini onlardan alıyorsun sen anca çal çırp sonra kalk de ki Avrupa bizi kıskanıyor. İşte bizi böyle adamlar yönetiyor!

X-Ray cihazı ile ilgili Tüketiciler Birliğinden yapılan şikayette şu şekilde bir açıklama var ve gerçekten de doğru.

“Bu dedektörler ayarsız ve kontrolsüz kullanıldığı zaman elmayı bile kesemeyen bir bıçağa uyarı verir. Elmayı kesemeyen, insana nasıl zarar verecek? Makine bu meyve bıçağına uyarı verir ve oradaki güvenlikçi bir kahraman edasıyla el koyar. Meyve bıçağı ile giremediğimiz AVM’deki bir mağazada devasa bıçak setleri, şarjlı matkaplar, hızarlar satılıyor. Bunları alacak paranız yok diyelim. 10 liralık bir yemek yemek için gittiğiniz restoranda insana zarar verecek bıçak ve çatal önünüze geliyor. Bazı mağazalarda metal makaslar satılıyor. Burada ortaya çıkan bir gerçek var. AVM’lerdeki ve birçok özel ya da resmi kurumların girişindeki x-ray cihazları güvenlik gerekçesiyle yapılmıyor. X-ray cihazları bir pazarlama tuzağıdır”

Ülkeyi ne hale getirdikleri ortada.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle