Google Sınavları ve Sertifikalarının Bulunduğu Portal Değişiyor

Google Sınavları Ve Sertifikalarının Bulunduğu Portal Değişiyor

Google Academy For Ads Nedir? Nasıl Hesap Açılır?

Google’ın yeni platformu Academy for Ads‘de eğitim kursları, sınavlar ve sertifika programları sizi bekliyor.

Bugün Google’dan aldığım maile istinaden Google Partner’ın sertifikalar panelinin kaldırılacağını öğrendim. Yeni eğitim kursları, sınavları ve sertifika program paneli Google’ın Academy for Ads panelinde gerçekleştirilecek.

Sanırım Google bu uygulama ile daha fazla materyal sunmak ve karışık olan eğitim dökümanlarını toparlamak hedefiyle bu yolu seçmiş olabilir. Mevcut sistemde eğitim dökümanları çok saçma bir şekilde yerleştirilmiş neyin nerede olduğunu bulmak nerede imkansız hal almıştır. Fakat yeni sistemde bu biraz daha açıklayıcı ve bulunması daha kolay şekilde.

Google Academy For Ads Nasil D5YzksAyrıca yeni Academy for Ads paneli tüm cihazlarla uyumlu olup daha fazla kullanıcı destekli bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Eğitim bulma, sınavlara ulaşma, sonuçları paylaşma, detayları inceleme gibi özellikler daha kolay erişilebilir durumda.

Google’ın Adwords, Analytics ve bunun gibi diğer sınav ve sertifikalarına, 16 Ocak 2018 tarihinde başlayan haftadan itibaren yalnızca Academy for Ads‘den ulaşabileceksiniz. Bu geçişle birlikte, herkese açık Google Partners profil sayfalarına artık erişilemeyeceğini unutmayın. Bunun için eminim ki Google yeni alternatifler sunacak ve sertifikaların doğruluğunun teyitini ajanslar ve ihtiyaç duyanlar kolaylıkla yapabilecektir.

Daha Önce Aldığınız Google Adwords Sertifikaları Ne Olacak?

Bu sertifikaları yine bitiş tarihine kadar panelinizde görmeye devam edebileceksiniz. Sertifika hakkını kaybetmeyeceksiniz. Sadece onları yenilerken daha farklı bir portal, panel ve eğitim sistemi ile yenilemek zorunda kalacaksınız.  Google AdWords sınavlarınız, diğer Google Partners sınavlarınız ve kişiye özel sertifikalarınız, geçerlilik bitiş tarihlerine kadar geçerliliğini koruyacaktır.

Google Academy For Ads Gkg7Tr

Google Academy For Ads

Bu uygulamaya 2018 yılı Ocak ayı ile geçiş yapılacak. Benden size tavsiye eğer sertifikanızı hala almadıysanız bir an önce alın çünkü sınavlar daha da zorlaşabilir ve soru çeşitliliği arttırılabilir. Hatırlarsınız ki Google’ın geçen yıllara kadar sertifika sınavları ücretliydi ve $50’dı. Umarım tekrar eski ücretli sisteme geçmezler.

Academy for Ads’e erişmek için tıklayın.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle
Abonelik
Bildirim
guest

0 Yorumlar
Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Göster