Green Card Başvuruları Başladı 2022-2023 DV-2024 Green Card Başvuruları

Green Card Başvuruları Başladı 2021-2022-2023 Green Card Başvuruları

Güncellemeler – 7 Ekim 2022
YENİ GÜNCELLEME 1: Green Card Başvuruları İçin Geçerli Bir Pasaportunuzun Olması Gerekmiyor Artık! 

YENİ GÜNCELLEME 2: Eskiden lise mezunu olma şartı vardı artık o da yok! İlkokul mezunu olmak yeterli. 

5 Ekim 2022 tarihi itibariyle Green Card başvuruları başlamış olup başvurular 8 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecektir. Green Card başvurusu nasıl yapılır ve diğer detayları bu yazımda bulabilirsiniz.

Green Card (Yeşil Kart) Nedir?

Amerika vatandaşı olma yollarından bir tanesi de Green Card’dır. 2024 – 2025 – 2026 Green Card başvurusu yaparak vatandaş olma şansını yakalayın.

Öncelikle Green Card başvurusu tamamen ücretsizdir; başvuru için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Green Card reklamları görüyor iseniz kesinlikle bu tarz sitelerden green card başvurusu yapmayınız. Bu arkadaşlar herkesin bilgilerini sisteme giriyorlar ve yüzlerce başvuru ile sizin başvurunuzu da beraberinde yapıyorlar. Dolayısıyla çıkma ihtimali zaten düşük olan bu şansınızı bu web sitelerine para ödeyerek tamamen kaybetmiş oluyorsunuz.

Green Card, Amerika vatandaşı olmayan ve olmak isteyen kişilerin eş ve 21 yaşın altındaki bekar çocuklarına ABD’de oturma ve Amerika’da çalışma izni veren resmi bir kimlik kartıdır. Permanent Resident Card (Daimi Oturma İzni) adı ile anılan bu kimlik kartı kişinin göçmenlik statüsünü belirtmek için kullanılır.

Türkiye’nin durumu maalesef içler acısı.. Her geçen gün güzel ülkemiz daha da kötüye gitmekte ve halkımız, insanımız fakirleşmektedir. Dolayısıyla yeni kapılar, yeni umutlar arayışımız ortaya çıkmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Amerika’da yaşam ve çalışmaktır.

Green Card Başvurusu Nasıl Yapılır?

Her yıl sonbahar döneminde Green Card başvuruları için DVLottery nin sistemi açılır. Başvuru sonuçları da genelde yaz dönemine doğru (Mayıs-Haziran gibi) açıklanır. Başvurunuzu ancak sistem açıldığı zaman ve sadece ve sadece DVLottery’nin resmi web sitesinden yapabilirsiniz.

Green Card’a başvuru aşamalarını aşağıda sizler için sıraladım:

1. Green Card resmi başvuru web sitesi olan DV Lottery web sitesine tıklayın. https://dvprogram.state.gov/ 

2. Açılan sayfadan başvurunuzu yapmak için “Begin Entry” butonuna basın. Burada ki diğer bölümler “Instructions” size talimatları vermektedir. “Photo Examples” ise fotoğrafınızı test etmenizi sağlamaktadır. Doğru fotoğraf yüklediğinizden mutlaka emin olun, çünkü çoğu kişi fotoğraftan elenmektedir deniliyor.

Dv - 2024 Green Card Başvuru Ekranı

Dv – 2024 Green Card Başvuru Ekranı

3. Fotoğrafınızı yüklemeden önce fotoğrafınızı online olarak kontrol etmenizi öneririm. Online green card fotoğraf kontrolü için tıklayın. Önemli bir konuda Kasım 2016’dan beri gözlükler fotoğraflarda kabul edilmeyecektir. Gözlüğünüzü çıkartıp fotoğraf çektirin. Ayrıca dilerseniz fotoğrafınızı USA’nin resmi web sitesinde ki yönergeleri izleyerek de kontrol edebilirsiniz. USA fotoğraf anlatım detayları için tıklayın.

4. Öncelikle sistem Türkçe karakter kabul etmiyor. Örneğin İsminiz Tülay Yiğit ise siz bunu “Tulay Yigit” olarak girebilirsiniz. Sizden istenen tüm bilgileri doldurun, Adınız, Soyadınız varsa İkinci Adınız, Cinsiyet, Doğum Bilgileriniz, Adresiniz, Eğitim Seviyeniz, Medeni Durumunuz, Evli iseniz eşiniz ve çocuklarının bilgisi, son soru olan çocuk bilgisine çocuğunuz yoksa 0 yazmanız gerekmektedir. Formda yer alan ve doldurmanız gereken e-posta alanı önemli olup buraya geçerli bir e-posta adresi girmenizi tavsiye ederim.

Green Card Başvurusu Gerekli Bilgiler

Green Card Başvurusu Gerekli Bilgiler

5. Tüm bilgileri doldurduktan sonra Continue butonuna bastıktan sonra karşınıza tüm bu bilgileri kontrol edebileceğiniz son sayfa geliyor. Hata eksik ya da yanlış bilgi görürseniz geri dönüp düzeltebilirsiniz. Her şey uygun görünüyorsa Doğrula/Confirm butonuna basıp son sayfaya erişebilirsiniz. Son sayfada da sistem size confirmation number verecektir.

Unutmamanız gereken önemli olay, başvurunuzu tamamladıktan sonra sistem size Confirmation Number verecektir. Bu onay numarasını not alınız, kaydediniz ve unutmayınız.

Green Card Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Green Card başvurunuzu yaptınız ve sonucunu merak ediyorsunuz. Öncelikle green card başvuru sonuçları green card başvurusunu yaptığınız web sitesinde açıklanıyor ve genelde her yıl yaz dönemine doğru (Mayıs-Haziran gibi ) açıklanıyor. https://dvprogram.state.gov Web sitesinden başvuru sonucunu görebilirsiniz.

1. Web sitesine giriş yapmak için tıklayın.

2. DV Entrant Status Check altında ki “Check Satus”  butonuna tıklayın.

3. Karşınıza gelen yeni ekrandan “Continue” devam butonuna tıklayın.

4. Yeni açılan ekrandan sırasıyla Confirmation Number‘ı, Soyadınızı, Doğum yılınızı girip ilerleyin. Eğer confirmation number’a ulaşamıyorsanız ya da hatırlamıyorsanız “Forgot Confirmation Number” a tıklayarak kişisel bilgilerinizi girip onay numaranıza ulaşabilirsiniz.

2016’dan 2018’e Türkiye’den Green Card için yapılan başvuru sayıları hızlı bir şekilde artmıştır. 2016‘da sayı 245.493 iken 2018‘de bu sayı 406.929 olmuş. Yani %60‘lık bir artış olmuş. Bu da insanımızın ülkeyi terketme isteğinin giderek arttığı sonucunu ortaya çıkarmaktadır. Geçmiş tarihlere ve detaylı istatistiklere buradan ulaşabilirsiniz.

2016-2018 Türkiye Green Card Başvuru Sayıları Kaynak: Https://Goo.gl/Hean7L

2016-2018 Türkiye Green Card Başvuru Sayıları Kaynak: Https://Goo.gl/Hean7L

Green Card başvurularına dair son gelişmelerden haberdar olmak istiyorsan e-posta bültenine kayıt olabilirsin. 

Aşağıda ki yorum alanı önemli. Neden mi ? Çünkü orada sürekli güncel olarak sorulan soruları bulabilir ve aynı zamanda cevapları da görebilirsiniz. Emin olun aklınıza takılan her şey bu sayfada. Eğer aklınıza takılanı bulamadıysanız yorumunuzu yapın, aynı gün cevaplayacağım. Bol şans…

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.
Yorumlar
  • Avatar Of ElifElif
  • Nisan 15, 2020
  Cevapla

  Merhabalar, Covid-19 virüsü 2020-2021 Greencard başvuru sürecini nasıl etkilemiştir bilginiz var mı acaba?

  • Cevapla

   Merhaba bu yıl Green Card sonuçlarının açıklanması 6 Haziran olarak bekleniliyor.

  • Avatar Of ZehraZehra
  • Nisan 26, 2020
  Cevapla

  merhaba bu sene başvuru süresi bitti mi en yakın başvuruyu ne zaman yapabilirim ?

  • Cevapla

   Merhaba Eylül gibi açılacaktır sistem. O aylarda başvuru yapabilirsiniz yeniden.

  • Avatar Of NazNaz
  • Nisan 27, 2020
  Cevapla

  Merhaba Faruk bey ben başvurumu son gün 5 kasımda yaptım comfıtmatıon numaramı aldım bır arkadaşım son gün yapılan başvurular kabul olmuyor. Gibi bişey soyledı örnek verıyorum 5 kasım 20.00 de başvuru sondu dıyelım sistem kapanıyormu ıstesekte başvuru yapamayacağımız anlamına gelıyor sıze danışmak ıstedım teşekkür ederım

  • Cevapla

   Merhaba confirmation number’ı aldığınız için başvurunuzu başarılı bir şekilde yapmış oluyorsunuz. Sonuçlar Haziran gibi açıklanacak. Confirmation number ile sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz. Bol şans.

    • Avatar Of NazNaz
    • Mayıs 29, 2020

    Cok naziksiniz Cevabınız ıcın çok teşekkür ederim

  • Avatar Of SonerSoner
  • Mayıs 5, 2020
  Cevapla

  Merhaba Faruk bey,
  Ben geçen sene başvuru yaptım ve confirmation codunuda aldim. Bugun sonuçları görmek için giriş yapmak istedim ama malesef böyle bir confirmation code yok diye belirtiyor, ne yapmalıyım? Yoksa 2019da başvuru yapanlarınki 2021 yilinda mi belli olacak bu yüzden mi acaba bu uyarıyı yazıyor?

  • Cevapla

   Merhaba 2019 Eylül ayında yaptıysanız başvurunuzu biraz daha bekleyin 6 Haziran da açıklanacak sonuçlar.

  • Avatar Of BerhanBerhan
  • Mayıs 13, 2020
  Cevapla

  Selamlar Faruk Bey henüz 18 yaşındayım ve başvuru yapacağım bu sene ve daha önce pasaportum olmadi benim başvuru yapmadan önce pasaport çıkarmama gerek var mı ?
  ve aklımı karıştıran bir soru daha oraya kabul edilmek için 15.000$ lazım gibi söylemler var bu yaşta biri için o kadar para hayal sadece bu doğru bir söylem mi ?

  • Cevapla

   Merhaba $15.000 tamamen şehir efsanesi. Paraya ihtiyacınız yok, bu tamamen şans. Evet pasaport çıkarmanız gerekiyor. Başvuru koşullarına yeni eklenen bir madde. Pasaport çıkarıp başvuru yapabilirsiniz. Pasaportsuz maalesef başvurular kabul edilmiyor. Yine söylüyorum, bu tamamen kura çekimi yapılan bir sistem. Para, eğitim vs. bu gibi kriterler etken değil. Bol şans.

  • Avatar Of Muhammed Can ÖzdemirMuhammed Can Özdemir
  • Mayıs 20, 2020
  Cevapla

  Merhabalar Faruk bey 19 yaşındayım ve başvuru yapacağım, kısa süre içerisinde pasaportumu almış olacağım fakat başvuru ne zaman açılıyor nasıl bir giriş sağlanıyor o konuda bilgi eksiğim var yardımcı olursanız sevinirim.

  • Cevapla

   Merhaba Eylül-Ekim 2020 de Green Card lottery sistemi açılacaktır. Eylül-Ekim ayı gibi başvuru yapabilirsiniz.

  • Avatar Of AtaAta
  • Mayıs 23, 2020
  Cevapla

  Merhabalar Faruk bey size iki sorum olucak birincisi Önümüzdeki ilk başvuru tarihi ne zaman olucak diğeri green card alma şartlarında iyi seviye İngilizce bilmek gerekli mi teşekkürler

  • Cevapla

   Merhaba önümüzde ki başvuru tarihleri Eylül-Ekim 2020 gibi olacaktır. Başvuru için İngilizce bilgi şartı aranmamaktadır. Ancak İngilizceniz ne kadar iyi olursa o kadar iyi hayat yaşarsınız. İngilizceniz iyi değilse çok zorluk çekebilirsiniz.

  • Avatar Of MadinaMadina
  • Mayıs 24, 2020
  Cevapla

  Merhaba Faruk bey ne zaman başvuru yapabilirim ve nasıl başvuru yapabilirim

  • Cevapla

   Merhaba Eylül-Ekim 2020 gibi başvurular başlayacaktır. Bol şans.

  • Avatar Of Orhan MertoğluOrhan Mertoğlu
  • Mayıs 25, 2020
  Cevapla

  Merhaba Faruk bey 2 sorum olacak size cevaplarsanız sevinirim,
  1) bir pasaportum var ama henüz yenilmedim eski ve süresi doldu, başvuru yapmadan önce yenilemem gerekir mi?
  2) kendim lise mezunuyum ama eşim değil, olurda çekilişte kendi adıma yaptığım başvuru çıkarsa eş durumundan lise mezunu olmayan eşim de kart alabilir mi? Yoksa sadece bana mahsus bir durum mu söz konusu olabilir?

  • Cevapla

   Merhaba, Orhan Bey,
   1- Evet pasaportunuzu yenilemeniz gerekiyor. Başvurular Eylül-Ekim 2020 tarihleri arasında planlanmıştır. Bu tarihlerden önce pasaportunuzu yenilemeniz gerekir.
   2- Hayır eşinizi etkilemez. Eşiniz de sizden sonra ve sizin adınız üzerinden Green Card alabilir. Ancak, eşiniz Green Card lottery başvurusunu yapamaz. Yani bu da şansınızı düşürmüş olur.

   Bol şans.

    • Avatar Of Orhan MertoğluOrhan Mertoğlu
    • Mayıs 26, 2020

    Teşekkür ederim

  • Avatar Of NazNaz
  • Haziran 7, 2020
  Cevapla

  Faruk bey bana su an sorgulama da çıkmadı görünüyor sonuçta bır degısıklık olabılırmı kura cekılısı devam ediyormu

  • Cevapla

   Merhaba 6 ay boyunca her ay 1 kere kontrol edin derim. Çünkü bazen yedeklerden de kotayı dolduramazlarsa bazen çıkmamış kişilere de çıkabiliyor ama çok nadir yaşanan durum bu. %99 çıkmadı seneye tekrar başvurun. %1 de 6 ay boyunca ayda bir kontrol edin.

   Bol şans.

  • Avatar Of OrçunOrçun
  • Haziran 19, 2020
  Cevapla

  Faruk bey merhaba.. 2020 çekilişine eşimle birlikte katıldık. Eşim kazandi çekilişi.. Kendisnin tum bilgileri dogru fakat benim dogum yeri bilgimi verirken dogum yeri kısmını izmit yerine kocaeli olarak yazdik hatayla.. aslinda izmit kocaeli olarak geçiyor fakat kimlikte ve pasaportta izmit yazıyor dogum yeri olarak.. mulakatta elenirmiyiz sirf bundan dolayi:(

  • Cevapla

   Merhaba, siz değil eşiniz kazanmış. Eşinizin bilgilerinin doğru olması yeterlidir. Siz eşiniz üzerinden evrak alacaksınız. Zaten size K vizesi verilecek Green Card değil. Dolayısıyla panik olmayın bence sevinmelisiniz kaç kişi bunun için can atıyor. Evraklarınızı hazırlamaya formları doldurmaya başlayın ancak bu süreci yaparken de hatasız olmasına özen gösterin. Bol şans.

  • Avatar Of MeylisMeylis
  • Haziran 23, 2020
  Cevapla

  Faruk bey merhaba
  Başka (TKM) ülkenin vatandaşı olarak T.C. – den başvuru yapabiliyormuyuz
  evli çiftler ayrı ayrı başvuru yapmalımıdır yoksa sadece 1 kişi üzerindenmi yapabilir
  cevabınıza şimdiden teşekkür ederiz
  Seyahet pasaport süresi 2022.09 uyarmı ? çünkü vatandaşı olduğumuz ülke pasaport yenilemiyor

  • Cevapla

   Merhaba evet TKM vatandaşı olarak dünyanın her yerinden başvuru yapabilirsiniz. Evli çiftler ayrı ayrı başvuru yapıp şanslarını ikiye katlamış olurlar. Pasaportunuz süresi hala geçerli bu sene Eylül-Ekim ayında başvurular yapılacak dolayısıyla pasaportunuz hala geçerli başvuru yapabilirsiniz.

    • Avatar Of MeylisMeylis
    • Haziran 23, 2020

    Teşekkür ederiz Faruk bey

  • Avatar Of AdrianaAdriana
  • Haziran 24, 2020
  Cevapla

  Merhaba. Bende de begin entry butonu çıkmadı sadece check status var. Acaba neden? Teşekkürler

  • Cevapla

   Selamlar, Entry button Eylül ya da Ekim gibi tekrar aktif olacaktır. Bunun anlamı başvurular da o tarihler de başlayacaktır.

  • Avatar Of Ata ÇetintaşAta Çetintaş
  • Haziran 26, 2020
  Cevapla

  Faruk bey selamlar yaşım 18 ve annem sağlık çalışanı onun pasaportundan 25 yaşına kadar yararlanabiliyorum ama green card başvurusunda kendime ait bir pasaport çıkarmam gerekli mi

  • Cevapla

   Merhaba pasaportun üzerinde sizin adınız yazdığı için kullanabilirsiniz. Burada ki amaç o pasaportun size ait olması. Sanırım yeşil pasaporttan konuşuyoruz ancak bir problem oluşturmaz çünkü o size ait.

  • Avatar Of AhmedAhmed
  • Temmuz 4, 2020
  Cevapla

  Meraba ben baş gordum ama confirmation numarasini giruyorum spy isim isim dogum yili ama olmuyor yanlis oldugunu soyluyor

  • Cevapla

   Merhaba sanırım kullandığınız karakterlerle ilgili ingilizce karakterlerle deneyin

  • Avatar Of AtakanAtakan
  • Temmuz 9, 2020
  Cevapla

  Merhaba, fotoğrafları sizin önerdiğiniz siteden online kontrol etmek danışman sitenin uzmanlarının kontrol etmesi kadar güvenli midir, sonuçta danışman akan an sitelerde uzmanlar canlı kontrol ediyor; ayrıca artık Pasapor bilgileri gerekli, Pasaport bilgilerini sistem nasıl gireriz, onu da açıklar mısınız, Dönmez soy isminini İngilizce karakter olarak Donmez olarak mı girmeliyiz mesela? Saygılar.

  • Avatar Of OkanOkan
  • Ağustos 14, 2020
  Cevapla

  Slm ilk defa başvuruda bulunacam tam olarak ne 2021 için nezman başvuru yapmam lazım belli Bi tarihi var mı

  • Avatar Of OkanOkan
  • Ağustos 14, 2020
  Cevapla

  Merhabalar eş için basvuru Sanş yükseltir demiştiniz eşim lise terk tasdikname ile başvuru yapılabilir mi

  • Cevapla

   Merhaba hayır yapılamaz, lise mezunu olması gerekiyor başvuru yapacak kişinin.

  • Avatar Of Suray Bayramowasuray bayramowa
  • Ağustos 16, 2020
  Cevapla

  merhabalar Faruk bey DV2020-2022 olacakmi

  • Cevapla

   Biraz kuşkulu bu durum. Çünkü her sene Eylül-Ekim ayında oluyor ancak bu sene seçimlere denk gelmesi ve konsoloslukların belli vize türlerini 2021 e kadar kapatması soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Biz yine de olur diye tahmin edelim. Bekleyip göreceğiz.

  • Avatar Of Suray Bayramowasuray bayramowa
  • Ağustos 16, 2020
  Cevapla

  merhaba Faruk bey benim anne babam cekilise katilacak sonra cikarsa bizide goturecek
  ne kadar dolar goturmeliyiz

  • Cevapla

   Merhaba bu tutar sizin harcamalarınıza, yaşantınıza ve en önemlisi de gideceğiniz eyalete göre değişir. Ancak kişi başı ilk etapta en az $4,000 olması zorluk çekmemenizi sağlayacaktır ta ki iş bulana kadar. Çünkü gittikten sonra da tekrar form doldurup USCIS e göndereceksiniz.

  • Avatar Of Suray Bayramowasuray bayramowa
  • Ağustos 16, 2020
  Cevapla

  bız TKM dan duydugumuza gore turkıyeden basvuru yapsak sansımız cogalırmı

  • Cevapla

   Green Card çekilişinde şuan için şans çoğaltan herhangi bir unsur yoktur. Herkes aynı koşullarda. Tabi arka tarafta belki bizim bilmediğimiz kriterler olabilir ancak herkese açık paylaşılan bilgilerde böyle bir ibare yer almıyor.

  • Avatar Of AnonimAnonim
  • Ağustos 21, 2020
  Cevapla

  Faruk Bey merhabalar pasaport bitiş tarihim 2022 Temmuz ayı. 2020-2022 başvurusu için sıkıntı olur mu? yoksa yenilemem mi gerek? Teşekkür ederim.

  • Cevapla

   Merhaba başvuru yaptığınız gün pasaportunuz geçerli ise kullanabilirsiniz. Başvurular Eylül-Ekim de olacağı için evet kullanabilirsiniz.

  • Avatar Of AnonimAnonim
  • Ağustos 23, 2020
  Cevapla

  Pasaportumuzun kaç yıllık olduğunun bir önemi olacak mı acaba? Sırf başvurabilmek için 6 aylık pasaport çıkartsam bir problem olur mu?

  • Cevapla

   Merhaba pasaport süresinin hiç bir önemi yok. Başvuru esnasında pasaportunuzun geçerli olması yeterlidir. Ancak yurtdışına çıkma gibi planınız varsa, 10 yıllık alın kurtulun derim. Zaten her yıl inanılmaz zam geliyor her şeye pasaport harç fiyatları da dahil.

    • Avatar Of AnonimAnonim
    • Eylül 4, 2020

    Liseden bu sene mezun oldum, üniversiteyi kazanamadığım için öğrenci olarak gözükmüyorum. Başvurabilmek için uygun olduğundan dolayı 6 aylık çıkartacağım, seneye üniversite kazanıp öğrenci olarak harç ödemeden almayı düşünüyorum. Bilgilendirme için teşekkürler.

  • Avatar Of ArzuArzu
  • Ağustos 24, 2020
  Cevapla

  Merhaba. Tr de otel isletiyorum sirketim var. Abim usa vatandasi. Orda yasiyor. Benim ve bebegimin 3 yasindq, vizemiz var. Onlara hic bulasmadan orda sitket kurarak vs calisma oturma izni nasil alabilirim?

  • Cevapla

   Merhaba, böyle bir şey maalesef çok zor. Bunu yapabilmeniz için en az $1-2 milyon dolar yatırım göstermeniz gerekir. Ama yine de illa bir şekilde gitmek istiyoruz diyorsanız $1-2 bin dolar immigration lawyer yani göçmenlik avukatına ödeme yaparak detaylı fikir sahibi olabilirsiniz. Onlar size alternatiflerden bahseder. Ancak maddi gücünüz yoksa bu tarz işlere bulaşmayın derim. USA yerine başka ülkelerede bakabilirsiniz.
   Bol şans.

  • Avatar Of AhmetAhmet
  • Eylül 3, 2020
  Cevapla

  Merhaba öğrenci pasaportu ile başvuru yapabilir miyiz her hangi bir sorunla karşılaşma durumu var mı ? Ve pasaport geçerlilik süresi sadece başvuru tarihini kapsasa yeter mi yoksa sonuçlanma tarihinide(Haziran 2021) kapsamalı mı ?

  • Cevapla

   Merhaba evet tüm pasaport türleri ile başvuru yapabilirsiniz ve evet pasaport geçerliliği başvuru yaptığınız an için söz konusudur. Bol şans.

  • Avatar Of OnurcanOnurcan
  • Eylül 8, 2020
  Cevapla

  Merhaba, bu Green card başvurusuna her sene katılma imkanı oluyor mu? Bir de çıkması durumunda ne kadar maliyeti var? İngilizcem az ve bu sorun olur mu?

  • Cevapla

   Merhaba evet her sene katılabilirsiniz. Maliyet gideceğiniz eyalete göre değişir ama en azından bi $10.000 olmalı kişi başı. Evet olur, rahat hayat yaşamak istiyorsanız ingilizcenizi minimum orta seviyeye getirmelisiniz.

  • Avatar Of Şehriban Kıralşehriban kıral
  • Eylül 11, 2020
  Cevapla

  Merhaba biz başvuru yapacağız da birikimimiz de var. Pasaport zorunlu mu ben 2 üniversite bitirdim kızım liseye gidiyor. Pasaportumuz yok başvuru yapmadan önce çıkartalımmı sorun olurmu? eşimin var ama benim kızımın ve oğlumun yok. birlikte gideceğimiz için Cevaplarsanız mutlu olurum

  • Cevapla

   Merhaba sizin de pasaport çıkarmanız gereklidir, Kızınız 18 yaşından küçük bile olsa geçerli bir pasaport olması gerekir. Pasaportun geçerlilik süresi önemli değil, sadece başvuru yapıldığı gün pasaportun geçerli olması yeterli. Bol şans.

  • Avatar Of Hasan KaanHasan kaan
  • Eylül 13, 2020
  Cevapla

  Başvuru tarihi tam olarak ne zaman ?

  • Avatar Of GizemGizem
  • Eylül 14, 2020
  Cevapla

  Merhaba Faruk bey. Başvuruda “Şeyma Gizem” ismini nasıl yazmalıyım?hata yapmamak için emin olmak istiyorum.
  Çok teşekkür ederim.

  • Cevapla

   Merhabalar, Seyma Gizem olarak yazabilirsiniz. Bol şans.

  • Avatar Of EyüpEyüp
  • Eylül 16, 2020
  Cevapla

  Merhabalar Faruk Bey . Geçen Yıl ki başvuruya xx aracılığı ile katıldım. Ama sonuç olarak kurada çıkmadım. Pandeminin de etkisi oldu tabi. Bu sene yine Nasip olursa sizin yönlendirmeleriniz ile Kendim başvurumu yapacağım. Geçerli pasaportum var ve Sadece ben im adıma başvuruyu yapacağım. Eşim ve çocuğum için de ayrıca başvuruda bulunmam gerekiyor mu ? Yoksa bakmakla yükümlü olduğum kişiler olduğu için onlara başvuru yapmama gerek kalmazmı. Sonuçta hak kazanırsam Ailecek gideceğiz. Beni bu konuda bilgilendirir misiniz ? Teşekkür ederim İyi geceler

   • Avatar Of RamazanRamazan
   • Eylül 22, 2020
   Cevapla

   Selamün aleyküm Faruk bey nasılsınız bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederiz

  • Cevapla

   Eşiniz ve siz ayrı ayrı başvuru yapabilirsiniz. Çocuğu da başvurunuza eklemeniz iyi olacaktır.

  • Avatar Of EnesEnes
  • Eylül 17, 2020
  Cevapla

  Merhabalar green card’a ilk kez pasaport gerekli olmadığı son yılda başvuru yapmıştım.Bu sene tekrar yapmaya çalıştığımda sorgulama ekranı çıkıyor fakat 2 yıl önceki başvurum bulunuyor sadece.Bununla ilgili yardımcı olabilir misiniz? Haftaya pasaport işlemlerimi gerçekleştireceğim.Son başvuru tarihi nedir ?

  • Cevapla

   Merhaba tarihler hakkında net bilgim yok ama yakında başlayacaktır. Bence hemen pasaport başvurunuzu halledin geçirmeden.

  • Avatar Of Mehmet AydınMehmet Aydın
  • Eylül 22, 2020
  Cevapla

  Merhaba Faruk bey hasılsınız?2011 yılında eşim 2 çocuğumu ve beni terkederek başka birine kaçtı.2015 yılında Resmî olarak boşandık.16 yaşında bir kızım ve 13 yaşında bir oğlum var.Birlikte yaşıyoruz.Ben 60 yaşındayım emekli Uluslararası Tır Şoförüyüm.Şimdiye kadar işim gereği 30 Ülke’ye gittim.Çocuklarımın geleceği için yine Yurtdışına(Almanya,Hollanda,Belçika ve Fransa)Tır Sürücüsü olarak gidip geliyorum.Ben Amerika’ya gitmek ve Tır Şoförlüğünü orada yapmak için Green Card başvurusu yapmak istiyorum.Ama Ortaokul 1.Sınıfta Okulu bırakmak zorunda kaldım.Araştırmalarıma göre Amerika’da çok sayıda Tır Sürücüsü ihtiyacı olduğunu öğrenmiş bulunuyorum.Eğer başvurum kabul edilirse ve Green Card almaya hak kazanırsam,çocuklarımıda yanımda götürebiliyormuyum.Bu konuda beni Aydınlatırsanız sevinirim.Faruk bey Mesajım uzun oldu ama,ayrıntıları yazma gereği duydum.Umarım beni yanlış anlamazsınız.Saygılar.

  • Cevapla

   Merhaba Mehmet Bey iyiyim teşekkürler siz de iyisinizdir umarım.

   Şimdi şöyle bir durum var, Green Card başvurusu için en az lise mezunu olmak gerekiyor. Açıktan liseyi bitirebilirseniz onu halledin derim.
   Evet USA’de tır şoförüne ihtiyaç var, ancak Green Card lı olup gitmek gerekiyor. Kesinlikle turist vizesi ile gidip tır şoförlüğü yapmaya kalkmayın, bunu asla önermiyorum.

   Eğer lise mezunu olsaydınız ve Green Card size çıkmış olsaydı, 18 yaşından küçük olduğu için çocuklarınızı da yanınızda götürebilirdiniz onlarda tüm haklardan yararlanabilirlerdi.

   Bol şans diliyorum.

  • Avatar Of EmelEmel
  • Eylül 23, 2020
  Cevapla

  Faruk bey merhaba,ben 2021 şubat ayında üniversiteden mezun olacağım.Güz dönemini uzattığım için.Başvurular açıldığında üniversiteden mezun yazmam mı gerekir yoksa öğrenci mi?Sonuçlar açıklandığında ben üniversiteden mezun olmuş olacağım için size de bir sormak istedim hangisinin daha doğru olacağını.Şimdiden teşekkürler.

  • Cevapla

   Merhaba başvuru yapacağınız günkü eğitim durumunuz dikkate alınıyor. Bu durumda sizin lise mezunu işaretlemeniz gerekiyor. Çünkü üniversite mezunu seçerseniz ve diploma tarihi uyuşmazsa kazansanız bile kaybetmiş olursunuz yanlış bilgiden dolayı.

  • Avatar Of Muhammed Can ÖzdemirMuhammed Can Özdemir
  • Eylül 24, 2020
  Cevapla

  Merhabalar Faruk bey Dayımın Amerika’da oto galerisi var bana sponsor olup çalışma ve oturma izini alabilir mi? Yada nasıl yaparız?

  • Cevapla

   Merhaba, göçmenlik avukatı ile görüşmenizi öneririm.

  • Avatar Of NazNaz
  • Eylül 30, 2020
  Cevapla

  Faruk bey merhaba bu sene geeen card başvuruları ne zaman başlıyor ve bitiyor bilginiz varmı teşekkürler

  • Avatar Of Muhammed Can ÖzdemirMuhammed Can Özdemir
  • Ekim 3, 2020
  Cevapla

  Merhabalar Faruk bey site de başvurular halen açılmadı mi ben mi yanlış yapıyorum check status diyor halen

  • Avatar Of EyüpEyüp
  • Ekim 7, 2020
  Cevapla

  Faruk bey merhabalar … Green Card başvurusu için geçerli bir pasaportum var Fakat vizesi yok . Yani 1 yıl önce pasaport çıkarttığımda 1 yıllık vizeli almıştım. Yenileme yapmadım bu şekilde başvurumu yapabilirmiyim ?

  • Cevapla

   Merhaba Eyüp Bey, vize gerekmiyor. Burada önemli olan unsur, pasaportunuzun geçerli olması. Yani başvuru yapacağınız gün pasaportunuz hala kullanılabiliyor olmalıdır.

   Örnek verecek olursak 20 Kasım 2020’de 1 yıllık pasaport aldınız, Green Card Başvurunuzu da 15 Ekim 2020’de yaptınız. Bu geçerlidir, herhangi bir problem teşkil etmez. Çünkü Pasaportunuz 20 Kasım 2020’ye kadar kullanılabilir olduğundan sizde 15 Ekim 2020 de başvuru yaptığınızdan hiç bir problem oluşturmayacaktır.

  • Avatar Of Deniz Gelirdeniz gelir
  • Ekim 13, 2020
  Cevapla

  Faruk bey çocukların ve eşimizinde fotoğrafını yüklememiz gerekiyor mu onlar için başvuru yapmasak bile.

  • Avatar Of AnonimAnonim
  • Ekim 19, 2020
  Cevapla

  Merhabalar, acaba seneye 2021 yılında tekrar greencard başvuruları olacak mı? Türkiyeye iptal etme vesaire gibi bir durum olabilir mi?

  • Cevapla

   Merhaba maalesef böyle bir sorunun cevabını vermek zor.

  • Avatar Of OzanOzan
  • Ekim 21, 2020
  Cevapla

  Faruk kardeşim merhaba, Green card başvurusu yapacağım fakat biri 5 diğeri ise 2 yaşında olan iki kızım var onlarda benimle gelecekler eğer seçilirsem, onların da fotoğraflarını yüklemem gerekiyor mu yoksa sadece karı koca olarak bizim fotoğraflarımız yeterli mi? diğer sorum ise geçen sene de başvuru yapmıştım o başvuru için çektirdiğim fotoğraflar ile tekrar başvuru yapabilir miyim? Teşekkürler.

  • Cevapla

   Merhabalar, ben sizin yerinizde olsam yeniden fotoğraf çektiririm. Evet fotoğraf çektirmek ve ona verilen para gerçekten havaya giden para %100 hak veriyorum ancak bu işi düzgün yapmamız gerekiyor. Başvuru yapılıyorsa kuralına uygun yapılmalı, çünkü fotoğraftan elenen insan sayısı çok fazla. Bence çektirin ve yeni fotoğrafınızla başvuru yapın.

   Ve evet çocuklar içinde fotoğraf gerekiyor. Bakınız açıklamaya

   When participating in the Green Card Lottery, photos of all children under the age of 21 – including infants and young children – must be submitted. The head should be in the middle of the photo and face the camera directly so that the entire face is visible. Also make sure that:
   Green carda başvurduğunuzda 21 yaşın altındaki çocuklarınız içinde fotoğrafları yüklemelisiniz.

  • there is no other person in the photo / herhangi biri o fotoğrafta olmamalı çocuk tek olmalı
  • the child does not wear a pacifier/ bebekler emzikli olmamalı
  • the face is not covered e.g. by hands / fotoğrafta yüzü elle kapatacak hareket olmamalı
  • the eyes are open. / gözler açık olmalı
  • Bakınız örnek resime bu link üzerinden erişebilirsiniz. https://hizliresim.com/J4rsDQ

  • Avatar Of EndiEndi
  • Kasım 1, 2020
  Cevapla

  Merhabalar,

  T.C. pasaportum var ama Frankfurt (Almanya)’daki TC konsoloslugundan cikartmistim. Pasaport uzerinde iki alan var:

  Birisinde Ulke Kodu / Code of Issuing State: TUR yaziyor
  Digerinde Veren Makam / Issued By: TC Frankfurt Baskonsoloslugu yaziyor.

  Ben greencard basvuru formunda Country/Authority of Issuance: yazan yere hangisini girecegim? Almanya mi Turkiye mi?

  Tesekkurler.
  Endi

  • Cevapla

   Merhaba, Türkiye Cumhuriyetinden aldığınız için Türkiye yazmanız gerekmektedir.

  • Avatar Of HalilHalil
  • Kasım 5, 2020
  Cevapla

  Gecen yılın fotoğrafıyla basvuru yaptim. Kazandigim taktirde bu sorun teşkil eder mi?

  • Avatar Of BusraBusra
  • Kasım 7, 2020
  Cevapla

  Ben ve eşim basvuru için uygunuz. Fakat 1.5 yaşındakı kızımın pasaportu yok. Ona da gereklı mı?

  • Cevapla

   Merhaba sadece başvuruyu yapan kişinin pasaportu gerekiyor. Çocuklar için gerekmiyor.

  • Avatar Of MerihMerih
  • Kasım 9, 2020
  Cevapla

  Merhaba, ben evliyim kimlikte soyadım kocabaş fakat pasaport da kızlık soy adım var taşkın. Benim sorum şu birinci kısma ve pasaport kısmına taşkın yazsam (pasaportta hala kızlık soyadım oldugu için) sorun olur mu? Yoksa birinci parta evlilikten gelen soyadımı yazıp sadece pasaporr kısmına pasaport soyadımı mı yazmalıyım? Şimdiden teşekkürler,

  • Avatar Of NazlıNaZlı
  • Kasım 10, 2020
  Cevapla

  Faruk bey merhaba sıze ıkı şey sormak ıstıyorum formu küçük harfle doldurmak bır sorun teşkil edermı bırde önlisans mezunu ılgılı bölümden nereyi seçicek

  • Cevapla

   merhaba yok hayır etmez doldurabilirsiniz, ancak başvurular sona erdi 10 Kasım itibariyle.

  • Avatar Of KhudayberdiKhudayberdi
  • Aralık 8, 2020
  Cevapla

  Marhaba faruk bey green card 2022 ne zaman başlıyor

  • Avatar Of Hidayet DoganHidayet dogan
  • Ocak 2, 2021
  Cevapla

  Abi merhaba ben 2020 Aralık ayın sonunu doğru müracaat ettim ben hangi sene için çekiliş hak kazanırım

  • Avatar Of TüzünTüzün
  • Ekim 20, 2021
  Cevapla

  Merhaba türkçe karakter kullanmamamız tavsiye ediliyor soyadım Tüzün ve pasaportumda ‘ü’ harfi ile TÜZÜN yazılı. Başvuruda soyadımı Tuzun mu yazmalıyım Tüzün mü ?

  • Avatar Of UmutUmut
  • Kasım 8, 2021
  Cevapla

  Merhaba arkadaşım 2. Adımı yazmayi unutmuş. Yeniden başvuru yapmalı miyim ?

  • Cevapla

   Merhaba yeniden başvuru yapmayın otomatik olarak aynı pasaport numarasından 2 başvuru olduğu için her şekilde 2 başvurunuzda iptal sayılacaktır.

  • Avatar Of MehmetMehmet
  • Kasım 12, 2021
  Cevapla

  Merhaba Faruk bey ben ortaokul mezunuyum green card başvurdum mesleğim tır şoförü 12 yıldır çalışıyorum onetonline sitesinde mesleğim puani dört altı çıkıyor mulakatta sorun olurmu teşekkürler

  • Cevapla

   Merhaba Mehmet Bey yeterki green cardı kazanın hiçbir problem yaşamazsınız. Bol şans dilerim.

  • Avatar Of OnurOnur
  • Kasım 8, 2018
  Cevapla

  Kardesim Merhaba, acaba birsonraki basvurular ne zaman olucak? Ben almanyadan basvuracagim mülakat icin Türkiyedeki konsoloslugami gelmem gerekir? Tesekkürler

 • Cevapla

  Sercan başlamış başvurular,

  • Avatar Of Sercansercan
  • Eylül 25, 2018
  Cevapla

  Teşekküler. Takipteyim.

 • Yorum Yazın

  Son Paylaşılan İçerikler

  Tümünü Görüntüle