Google Ads Branding Kampanyalarında CPC Düşürme Yöntemi

Profesyonel destek ve hizmet ile sizde dijital pazarlamada işletmenizi kolaylıkla başarıya ulaştırabilirsiniz.

Marka İçin Ödenilen Ortalama Avg. CPC 2.10 TL - Bu durum marka için zorlayıcı olarak gösterilmekteydi.
Hedef Gösterim Payı teklif stratejisini kullanarak CPC de ciddi düşüşler sağladık.
Yapılan çalışmalar ve değişiklikler sonucunda CPC'yi 0.60 TL'ye düşürmeyi başardık.

Zorluk

Marka kampanyalarında ödediğimiz TBM / CPC maliyetlerinin yüksek olması.

Çözüm

Bazen marka ismi jenerik bir anahtar kelime olabilir. Dolayısıyla bu durumda Google'a yüksek CPC ler ödemek zorunda kalabiliriz. Bunun en güzel çözümü final URL yani tıklamadan sonra kullanıcıyı göndereceğimiz URL ana sayfa olmalıdır. Kesin çözüm olarak ise denemelerden sonra elde ettiğim çözüm şu şekilde: Kampanya ayarlarına gidip bidding yani teklif stratejisini Target Impression Share / Hedef Gösterim Payı olarak ayarlamalısınız. Burada %95 top of the page yani sayfanın en üstünde yer alacak şekilde ayarlamalı ve bir hafta sonra CPC değerlendirmesi yaparak %95'i %100'e çekebilirsiniz. Burada ayrıca bakmanız gereken nokta Auction insight yani kimlerin sizin branding / marka kelimenize reklam çıktığıdır. 

Sonuç

Sonuç olarak yaptığımız değişiklikler sonucunda markanın branding için ödediği 2 TL CPC'yi 0.6 TL'ye çektik. Bu da tıklama sayılarında ciddi artışı sağladı. 

%90 Tıklama Artışı

%70 CPC Düşüşü

%240 Bütçe Düşüşü

Müşteriden Gelen Bildirim

"Markamız için ödediğimiz yüksek rakamlar bizi çok rahatsız etmekteydi. Özellikle organik aramalarda ilk sırada yer aldığımız için marka kampanyalarını kapatmayı bile düşündük. Ancak yeni yaptığımız değişikliklerden sonra CPC düşüşü bizi mutlu etti ve kampanyamızı açık tutmaya karar verdik."

Örnek Olaylar ve İncelemeler

Hepsini Görüntüle

E-posta bültenine kayıt olun