Amazon Influencer Programı Nedir ve Katılım Koşulları Nelerdir?

Amazon Influencer Programı Nedir Ve Katılım Koşulları Nelerdir?

Sosyal medyada fenomen misiniz ? Yeteri kadar takipçiniz ve hayran kitleniz var mı ? Eğer bu sorulara cevabınız Evet ise, o zaman “Amazon Influencer Programı” ile tanışın.

Eğer sosyal medya fenomeni iseniz, dünyanın neresinde olursanız olun para kazanabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi de son zamanlarda yeni ortaya çıkan ve çıkışı gibi popüler olan bir affiliate programı yani Amazon Influencer Program.

Amazon YouTube, Instagram, Twitter veya Facebook’ta fenomen olan herkesi bu programa davet ediyor.

Amazon Influencer Programına Nasıl Kayıt Olunur ?

Öncelikle Amazon Influencer web sayfasını ziyaret ediniz; tıklayın. Daha sonra açılan bağlantıdan sayfa altına doğru gittiğinizde “Get Started” alanını bulacaksınız.

Get Started alanında size uygun, fenomen olduğunuz sosyal ağların herhangi biriyle kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Amazon Influencer'A Kayıt Olma

Amazon Influencer’A Kayıt Olma

Get Started alanından sosyal ağınızı seçtikten sonra karşınıza Amazon hesabınızla oturum açmanızı isteyen bir ekran geliyor, Amazon’da normal müşteri hesabınızla buradan giriş yapabilir ve ilerleyebilirsiniz. Ancak Amazon’da daha önceden oluşturduğunuz hiç bir hesabınız yoksa yeni Amazon hesabı açarak başlayabilirsiniz.

Bütün aşamaları tamamladıktan sonra kendinize özel (amazon.com/shop/ADINIZYADAMARKANIZ gibi ) Amazon’dan storefront URL’i oluşturabilirsiniz.

Daha sonra kendi sosyal medya hesaplarınızda ürünlerin tanıtımını yaparak kendi store URL’ nize kullanıcıları yönlendirip, kullanıcıların ürünleri satın almasını sağlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

Amazon Influencer Programına Kabul Edilme Şartları Neler?

Peki bu aşamada Amazon gerçekten sosyal medyada fenomen olup olmadığınızı nasıl tespit ediyor ?

Amazon, Youtube ya da Twitter ile kayıt olan sosyal medya fenomenlerini otomatik olarak onaylıyor ve storefront yani mağaza sayfalarını oluşturmalarına izin veriyor. Ancak Facebook ve Instagram ile bağlantı sağlayan kullanıcıları 5 gün boyunca manuel onaya tabi tutuyor.

Amazon Influencer Programına Katılma Şartları Neler?

Şimdilik sadece YouTube, Twitter, Instagram ve Facebook fenomenleri katılabilir. Hesabınızı oluşturduktan sonra yetkililer sizin sosyal medya metriklerinize, içeriklerinize, takipçi sayılarınıza ve takipçilerin paylaşımlarla olan etkisine bakıyor. Şimdilik çok katı kuralları yok yeni olduğu için ama ileride özellikle paylaşımların Amazon’da ki ürünlerle olan ilişkileriyle uyuşması gerektiği gibi bir takım yeni kurallar getirilebilir.

Amazon Associates’in Influencer Programından farkı ise tamamen customize yani özelleştirilmiş storefront URL diyebiliriz. Ayrıca kullanıcılar fenomenleri Amazon üzerinde ki profil sayfaları üzerinden de takip edebilecekler.

Amazon dünyanın en büyük ve güvenilir e-ticaret sitesi ünvanını taşıdığı için aslında bir bakıma kolay olan her satıştan influencerlar da para kazanacaklar. Bir diğer para kazanma yöntemi de Amazon’da ürün satan mağazaların sosyal medya fenomenlerine ulaşıp kendi ürünlerinin tanıtımlarını ve satışa destek olmalarını sağlaması diyebilirim. Yani siz influencer olarak en çok parayı sanal mağaza sahiplerinden kazanacaksınız. 

Amazon Influencer Programına Katıldım Tanıtımımı Nasıl Yapacağım ?

Anlaşılan biraz yardıma ihtiyacın var. Şimdi seninle Amazon Influencer Programına dahil olan influencerların paylaşımını paylaşacağım. Bu paylaşımlar sana örnek olabilir ve gelecek paylaşımların için ilham kaynağı olabilir.

Diğer Sosyal Medya Platformlarında Fenomen Olup Amazon Influencer Programına Katılmak

YouTube Fenomeni İseniz

* YouTube’da ki kanalınıza hakkımda kısmına Amazon storefront URL’nizi ekleyebilirsiniz.
* Video açıklamanıza URL ekleyebilir. Video da tanıtımını yaptığınız ürünün linkini direk o an video üzerinde gösterebilirsiniz.
* Video sırasında URL’den sözlü olarak bahsedebilir ve kullanıcıların direk o URL’i ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

Youtube Fenomeni Video Üzerine Eklenen Amazon Store Url

Youtube Fenomeni Amazon Influencer Programı Video Üzerine Eklenen Amazon Store Url

Twitter Fenomeni İseniz

* Twitter’da direk bio alanına storefront URL’nizi ekleyebilirsiniz.
* Bir diğer yöntem de Twitter’da yapacağınız paylaşımların içine direk hem link verebilir, hem de hashtag leyebilirsiniz.

Twitter Amazon Storefront Url Yayınlama

Twitter Fenomeni Amazon Influencer Programı Amazon Storefront Url Yayınlama

Facebook Fenomeni İseniz

* Amazon storefront URL’nizi direk hakkımda kısmına ekleyebilirsiniz.
* Facebook stories ile tanıtım yapabilirsiniz. Storyler daha az resmi olduğu için bu tarz içerik paylaşımları storyler de çok sevilmekte diyebilirim.
* Influencer sayfanıza “Shop Now” butonunu ekleyebilir, buraya da Amazon storefront URL nizi ekleyebilirsiniz.
* Facebook’ta yapacağınız tüm paylaşımlarda direk link verebilirsiniz.

Facebook Amazon Storefront Url Yayınlama

Facebook Fenomeni Amazon Influencer Programı Amazon Storefront Url Yayınlama

Instagram Fenomeni İseniz

* Instagram bio sayfanıza Amazon Storefront linkini ekleyebilirsiniz. Böylelikle kullanıcılar direk hesabınızdan ana sayfadan linke ulaşabilirler. Örneğin çok sık karşılaşılan durum, instagram’da paylaşımın altına detaylar bio da ki linkimde gibi içerikler oluşturulabilir.
* Eğer 10k ve üzeri takipçiniz varsa atacağınız storylerde Swipe up özelliği ile kullanıcının direk Amazon storefront sayfanıza gitmesini sağlayabilirsiniz.
* Storyleri birde sayfanıza pinleyebilir ve 24 saatte silinmesini önleyebilirsiniz. Sayfanıza gelen herkes direk pinlenen storylere erişebilir.

Instagram Amazon Storefront Url Yayınlama

Instagram Fenomeni Amazon Influencer Programı Amazon Storefront Url Yayınlama

Eğer Amazon Influencer Programı ile ilgili aklınıza takılan sorular varsa bu linkte mutlaka bulabilirsiniz.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle
Abonelik
Bildirim
guest

0 Yorumlar
Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Göster