Bölüm 7: Big Data Nedir, Data Analyst Nasıl Olunur, Tableau ve Python Arasında ki Farklar Neler

7 Bolum Dijital

7. Bölüm Podcast Konusu

Bu bölümde big datayı konuştuk, Dijital Pazarlama da data analizi nasıl yapılır, data analyst olmak için ne yapmak gerekiyor, kimler data analyst olabilir, data engineers ve data scientists arasında ne fark var, Tableau ve Python için yazılım bilgisi gerekiyor mu vb. tüm konuları bu podcast de sizlerle paylaştım.

Veri Analisti Nedir?

Veri analisti milyonlarca veriyi bir araya getirip istatistiksel formüllerle yorumlayan ve derleyen kişidir. Eskiden sadece istatistik dersinde gördüğümüz bazı kavramlar artık günümüzde tüm işletmeler tarafından kullanılmaya başlanmış durumda.

Günümüzün en seksi ve parası bol olan mesleklerinden birisi olan data scientist / data analyst Türkçesiyle veri bilimcisi/data analisti olabilmek için kendinizi istatistik ve matematik alanında geliştirmelisiniz. Buna ek olarak da Python, SQL, Tableau gibi uygulamaları kullanabiliyor olmanız gerekiyor. Aynı zamanda veri tabanı mantığını iyi kavramalısınız.

Tableau Nedir?

Tableau’yu excelin daha ultra gelişmiş versiyonu olarak düşünebilirsiniz. Tableau, öğrenci ve öğretmenlere 1 yıl ücretsiz lisans ile kullanım imkanı sağlıyor. Dolayısıyla öğrenci ya da öğretmen iseniz ve Tableau’yu öğrenmek istiyorsanız bu avantajı kaçırmayın derim. İndirmek için tıklayın. Aynı zamanda Learning kısmından Tableau’yu öğrenmek için gerekli tüm materyallere ulaşabilirsiniz. Eğitim dili İngilizcedir.

Tableau Ücretsiz İndir Ve Kur
Tableau Ücretsiz İndir ve Kur

Kullanılan Terimler

Data Scientist: Veri Bilimcisi

Data Analyst: Veri Analisti

Tableau: Uygulama Adı

Python: Uygulama Adı

Dijital pazarlama 7.bölüm podcast konuğu Uğur Yiğit. Kendisine [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle
Abonelik
Bildirim
guest

0 Yorumlar
Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Göster