Google Eğitim Platformu Güncellendi Skillshop Yeni Google Eğitim Platformu

Google Eğitim Platformu Güncellendi Skillshop Yeni Google Eğitim Platformu

Skillshop Nedir?

Google Ads Academy diye bildiğimiz Google dijital eğitim platformu Skillshop olarak değişti ve güncellendi.

Bugün Google’dan aldığım mail ile Ads Academy’nin tamamen Skillshop olarak güncellendiği ve yenilendiğini öğrendim. Bunun üstüne hemen yeni eğitim platformunu araştırmak ve yeni içeriklere bakmak istedim. Kısacası yeni eğitim platformu ve içerikler kaliteli ve güzel.

Google Ads Academy Skillshop Olarak Değişti.

Google Ads Academy Skillshop Olarak Değişti.

Google’un yeni eğitim platformu Skillshop’a https://skillshop.withgoogle.com bu link üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu platformda bulabileceğiniz eğitimler aşağıda ki gibidir.

Skillshop’ta Hangi Eğitimler Yer Alıyor?

Eski adı AdWords olan Google Ads eğitimlerine katılabilir ve her bir reklam grubu için sertifika alabilirsiniz. Burada ki eğitim sayısı toplam altıdır. Sırasıyla, Google Görüntülü Reklam Ağı, Arama Reklam Ağı, Video Reklamları, Alışveriş Reklamları, Google-Ads Measurement (yeni gelen eğitim) ve bitirme sertifika sınavları.

Burada bence Performans Ölçümü eğitimine iyi çalışmalısınız. Google Ads – Measurement eğitimi ile reklam kampanyalarını nasıl daha iyi optimize edebilirsiniz ve reklam hesabınızı nasıl daha fazla geliştirebilirsiniz bunu öğreniyor olacaksınız. En önemlisi hesabınızın, kampanyanızın kısacası reklam hesabınızla ilgili her şeyin performansını ölçmenizi ve anlamanızı sağlayacak bir eğitim.

Google Marketing Platformu Eğitimleri

Bu eğitim platformu büyük ajanslar için diyebilirim, çünkü bu Google Marketing Platform ücretsiz değil, ücretli olup genelde Google tarafından onaylı ajanslar tarafından kullanılmaktadır. (Büyük projeleri yöneten ajanslar, aylık genelde 100k ve üzeri harcama yapan) Bu kategoride Arama Ağı 360, Görüntülü ve Video Reklamcılığı 360, Mobil Reklamcılık ve yaratıcılık hakkında eğitimleri bulabilirsiniz. Aynı zamanda eğitimleri tamamladıktan sonra sertifika sınavlarına girebilir ve sertifika alabilirsiniz. Normalde daha önce 360 için sertifika sınavı bulunmamaktaydı, bu sayede 360 içinde artık büyük ajanslar ayrıca sertifika isteyebilirler. Önceden almanızı tavsiye ederim.

Skillshop, Google Marketing Platformu Eğitimleri

Skillshop, Google Marketing Platformu Eğitimleri

Analytics Akademi

Google Analytics eğitimleri hala Skillshop’a bağlanmamış tıkladığınızda direk Google Analytics Academy sayfasına yönlendiriyor. Ancak sanırım yakın tarihte Google Analytics eğitimlerine de direk Skillshop üzerinden çalışabileceğiz. Aynı zamanda Analytics sertifika sınavlarını da yakında direk Skillshop üzerinden alabileceğiz.

Google My Business – Google Benim İşletmem Eğitimleri

Yeni bir eğitim daha geldi, o da Google Benim İşletmem. Bu da çok doğru bir hareket diyebilirim. Bir çok işletme Google Benim İşletmem’de ciddi hatalar yapıyor ve bu da müşteri kayıplarına neden oluyor. Burada ki eğitim ile işletmenizi nasıl Google’a ekleyebilirsiniz, müşterilerinizle nasıl işletmeniz üzerinden onlinedan iletişime geçebilirsiniz vb. konularda bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Google Benim İşletmem için şimdilik sertifika sınavı bulunmamaktadır.

” Google My Business’da En Çok Yapılan 7 Hata” yazımı okumanızı öneririm.

Ad Manager Google 360 servislerinden bir tanesi. Genelde bunu büyük ajanslar ve firmalar kullanır. Ücretli bir servistir. Bu ekranı daha önce görmemiş olabilirsiniz, o yüzden aşağıda nasıl göründüğünü paylaştım. Google Ad Manager programmatic kullananlar için harika bir platform. Size daha iyi bir hedef kitle oluşturma, reklamlarınızın performansını daha iyi anlama ve ölçme konusunda bir takım özellikler sunmaktadır.

Eğer Google Ad Manager kullanıyorsanız bu platformu Google Data Studio ile bağlamanızı ve büyük resmi ve raporları Data Studio üzerinden takip etmenizi öneririm. Dinamik çok güzel raporlar hazırlayabilirsiniz.

Google AdMob Eğitimleri

Mobil uygulamanız varsa bu uygulamanız üzerinden reklam geliri elde edebilirsiniz. Bu eğitim setinde yazılımcılara özel uygulama içi reklam yerleştirme ve daha çok gelir elde etme metodlarından bahsetmektedir. Bu da yeni bir eğitim olup, dijital pazarlama uzmanlarının da alması gereken bir eğitimdir. Çünkü reklam verirken, reklam yayınlayanların da nasıl bir yoldan geçtiğini bilmek size artı sağlayacaktır. Yazılım bilginizin olmasına gerek yoktur; sadece mantığı kavramanız yeterli.

Authorized Buyers Yetkili Alıcılar

Google güvencesiyle yetkili alanlardan direk reklam alabilir ve teklif verebilirsiniz. Dünyanın en büyük satıcılar listesi ya da havuzu bu platformda bir araya geliyor diyebiliriz. Alıcı ve satıcıların buluştuğu ortam. Authorized Buyers ile Google’un aşağıda ki üç servisine de erişim sağlayabiliyorsunuz. Özellikle programmatic üzerinde kendini geliştirmek isteyenler direk bu eğitimi almalılar.

Google Authorized Buyers, Google Ad Manager, Google Adsense, Google Admob Servislerine Erişiminizi De Sağlıyor

Google Authorized Buyers, Google Ad Manager, Google Adsense, Google Admob Servislerine Erişiminizi De Sağlıyor

Waze Reklamcılık Eğitimleri

Bu da yeni bir eğitim. Belki daha önce hiç duymamış olabilirsiniz ancak Waze’de reklamcılık modelidir. Waze Google’un navigasyon uygulaması olup Waze üzerinden reklam yayınlayabilirsiniz. Kullanıcıların oluşturdukları yol güzergahı üzerine ilgili ve alakalı reklam görürler. Örneğin, 30 km’lik yolda uğrayabileceğiniz restaurantlar, benzin istasyonları vb. noktalar gibi yerlerin reklamları gösterilir. Özellikle Amerika’da çok popüler bir reklam modelidir.

Google Waze Reklamcılık

Google Waze Reklamcılık

Google For Education Eğitimciler için

Dijital Pazarlama Eğitmenleri için güzel bir kategori hazırlamışlar. Bu kategori dijital pazarlama eğitmenleri ya da normal eğitimciler için oluşturulmuş diyebilirim. Ama yinede dijital pazarlama üzerine kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu eğitimleri de mutlaka almanızı öneririm.

Öğrenmenin yaşı yok, keyifli çalışmalar 🙂

Bütünleşik pazarlama, reklam, yönetimi ve danışmanlığı ile ilgili hızlı bir şekilde fiyat teklifi alabilirsiniz.

E-posta Bülteni

Bültene abone olarak en son paylaşılan içeriklerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.
İlgilendiğiniz içeriği bulabilmek için arama yapın.

Son Paylaşılan İçerikler

Tümünü Görüntüle
Abonelik
Bildirim
guest

0 Yorumlar
Geri Bildirimler
Tüm Yorumları Göster